Dienas ziņas

Rēzeknes ielas tīrīs Rīgas uzņēmums

Dienas ziņas

Avārijā Kuldīgas novadā iet bojā divi cilvēki

Popularizē Latvijas mazpulku kustību

Valdemārpils mazpulki mudina pašvaldību sakārtot pamestās ēkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Lai veidotu sadarbību jauniešu projektu īstenošanā, tiek rīkotas diskusijas astoņās Latvijas pašvaldībās. Talsu novada Valdemārpils mazpulki vēlas tīrāku vidi un vairāk kultūras pasākumu.

Talsu novada mazpulki vēlas tīrāku un sakārtotāku vidi, labiekārtotas pamestās celtnes, vairāk kultūras pasākumus brīvajā laikā. Šīs idejas viņi prezentēja domes pārstāvjiem, lai kopā rastu atbildes, kā tās realizēt.

Līdz šim Valdemārpils mazpulki ir paveikuši daudz– ir izaudzēti dārzeņi tirdziņiem un labdarībai, saadītas zeķes un cimdi pansionātu iemītniekiem, sakopta apkārtne.

"Man personīgi vislielāko prieku sagādā tas, ka mēs daram visus šos labos darbus mūsu pilsētā, mūsu novadā, mēs piedalāmies labdarības akcijās. Vienkārši tā cilvēku pateicība, es domāju, ir tas pats labākais," sprieda Valdemārpils vidusskolas mazpulku pārstāvis Edžus Bumbieris. 

Jau paveikto atzinīgi novērtēja domes pārstāvji, kas ir gatavi turpmāk sadarboties ar jauniešiem, palīdzot ar transportu, izejmateriāliem, kas nepieciešami aktivitātēm, partneru atrašanu projektu realizēšanai.

"Tas, ka mēs varbūt liekam par sevi manīt un liekam aizdomāties, ka arī jaunieši var daudz ko izdarīt," vērtīgo min Valdemārpils vidusskolas mazpulku vadītāja Anda Dzene.

Talsu novadā darbojas tikai viena mazpulku grupa, kura atsāka savas aktivitātes pirms trīs gadiem. Lai popularizētu mazpulku kustību, diskusijas dalībnieki ir apņēmušies veicināt neformālo izglītību un atrastu vadītājus jaunu mazpulku grupu izveidošanai.

"Tā ir tāda organizācija, kur jaunietim ir vērts iestāties, pilveidot savas zināšanas, prasmes, mācīties sadarboties ne tikai savā mazpulkā, bet arī visas valsts mērogā," uzskata Dzene.

Latvijas Mazpulkos aktīvi darbojas apmēram 2000 bērnu visos Latvijas novados un dalībnieku skaits aug. Tā ir lielākā nevalstiskā jauniešu organizācija, kuras dalībnieki vēlas attīstīt savu valsti, ar saviem darbiem veidojot katra novada labo tēlu.

"Mēs viņus audzinām par patriotiskiem jauniešiem, domājam par valstisko audzināšanu, par to, ka viņi ir savas zemes saimnieki, ka viņiem ir jāpaliek Latvijā, savā zemē, nevis jāaizbrauc projām uz ārzemēm," skaidroja Latvijas Mazpulku sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Šteinberga.

Visu astoņu pašvaldību pārstāvji kopā ar mazpulkiem tiksies konferencē Rīgā 27. februārī, lai apkopotu rezultātus, atziņas un ierosinājumus katra novada attīstībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti