Vakar ugunsgrēkos gāja bojā seši cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Trešdien, 22. janvārī, Ludzā, Rīgā, Rēzeknes un Vecpiebalgas novados kopā gāja bojā seši cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 12.27 VUGD saņēma izsaukumu Ludzā, kur no dzīvojamās mājas logiem cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā mājas guļamistabā deg mēbeles un sadzīves mantas, sienas un griestu pārsegums kopumā 40m2 platībā. Notikuma vietā pie guļamistabas durvīm atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst. 15.38 ugunsgrēks likvidēts. Dzīvojamā māja nebija aprīkota ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Plkst. 16.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur dega pamesta ēka. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka neapsaimniekotā vienstāva mūra ēkā ar atklātu liesmu deg sadzīves priekšmeti 30m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 17.51 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 21.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novadā, kur no dzīvojamās mājas jumta nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva koka dzīvojamā mājā 120m2 platībā, turklāt ēkas jumts jau bija iebrucis. Veicot dzēšanas darbus, ēkā atrasti trīs bojāgājuši cilvēki. Plkst. 2.49 ugunsgrēks  likvidēts. Arī šī ēka nebija aprīkota ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Plkst. 21.47 saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novadu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega kūts. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg pusotrstāva mūra ēkā izbūvēta istaba 60m2 platībā un izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas iznesa vienu cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 00.49 ugunsgrēks likvidēts.

Glābēji norāda –

iespējams, ugunsnelaimēs bojāgājušo cilvēku dzīvības tiktu glābtas, ja ēkās būtu uzstādīti dūmu detektori.

Šīs ierīces obligāti jāuzstāda dzīvokļos un privātmājās, ieteicams uzstādīt arī citās dzīvošanai pielāgotās būvēs – dārza mājās vai, piemēram, istabās, kas izbūvētas saimniecības ēkās.

VUGD atgādina: uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

KONTEKSTS:

Šogad ugunsgrēkos gājuši bijā jau 11 cilvēki. Pērn visa gada garumā ugunsnelaimēs bija 76 upuri, 2018. gadā - 81.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti