Vairāki «Vienotības» deputāti nākamnedēļ rosinās izslēgt Zaķi no Saeimas frakcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas deputāts Dzintars Zaķis ir apsteidzis "Vienotības" valdi, kura pirmdien bija paredzējusi lemt par viņa izslēgšanu no partijas, un pats paziņojis par izstāšanos no partijas. Deputāts "Vienotības" Saeimas frakciju gan neplāno pamest. Taču vairāki tās locekļi sola nākamnedēļ frakcijā rosināt Zaķa izslēgšanu.

Pēc tam, kad kļuva zināms par pirmo spēkā stājušos spriedumu saistība ar balsu pirkšanu Latgalē, "Vienotības" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa paziņoja, ka 2.novembrī "Vienotības" valde lems par Zaķa izslēgšanu no partijas. Viņa gan solīja, ka līdz tam aicinās viņu no partijas izstāties.

Zaķis apgalvo, ka savu lēmumu ir pieņēmis neatkarīgi no šiem notikumiem, jo neviens no partijas vadības ar viņu sazinājies neesot.

"Šodien nolēmu izstāties no partijas "Vienotība", lai varētu turpmāk sekmīgi, bez kaut kādām intrigām un citiem šķēršļiem kalpot saviem vēlētājiem Latgalē.

Tas, ko es redzu, ka partijā ir iestājusies zināma stagnācija. Trūkst spilgtu līderu un politisko ideju. Partijas iekšējie grupējumi tā vietā, lai darītu valstiskās lietas, nodarbojas ar ķildošanos un savstarpēju apkarošanu. Manus vēlētājus tas neapmierina, tāpēc es šādu lēmumu pieņēmu," piebilst politiķis.

Lai arī Zaķis norādīja, ka viņš savu nākotni politikā ar partiju "Vienotība" vairs nesaista, deputāts neplāno izstāties no "Vienotības” Saeimas frakcijas. Tāpat Zaķis joprojām uzsver, ka deputāta mandātu nolikt negrasās.

"Labā ziņa ir, ka frakcijā mums ir reģionālās partijas - Tukuma, Valmieras, Jēkabpils, arī Latgales partijas pārstāvji.

Un šie cilvēki ir tie, kas iedod zināmu pragmatismu, un tas darba gars ir krietni lietišķāks. Tā kā no frakcijas ārā es nestāšos," noteica Zaķis.

Zaķis šoreiz pirmo reizi kandidēja no Latgales vēlēšanu apgabala un joprojām apgalvo, ka tā neesot bijusi kļūda – viņš esot redzējis, ka Latgalē trūkst kandidātu, kas runātu vēlētājiem saprotamā valodā.

No šī apgabala „Vienotības” frakcijā ir ievēlēts arī Latgales partijas deleģētais bijušais Preiļu mērs Aldis Adamovičs. Minēt kādas īpašas Zaķa aktivitātes Saeimā par labu Latgalei Adamovičs nevarēja.

"Es domāju, ka viņš jau šobrīd frakcijā ļoti reti kad vispār ir kaut ko runājis. Praktiski viņš piedalās darbā, ir klāt, bet nekādi priekšlikumi un jautājumi no viņa puses netiek skatīti un netiek piedāvāti," teica Adamovičs, norādot, ka Saeimas vēlēšanās pēc trijiem gadiem, iespējams, varēs redzēt, kā vēlētāji Latgalē novērtēs Zaķa darbus.

"Vienotības" partijas un arī frakcijas līdere Solvita Āboltiņa šonedēļ ir komandējumā, tāpēc Zaķa izstāšanos žurnālistiem komentēja viņas vietnieks Kārlis Šadurskis.

"To, ka Zaķis ir izstājies no partijas, es vērtēju pozitīvi, jo, visticamāk, partijas valdes lēmums nebūtu Zaķa kungam labvēlīgs. Par to, ka viņš paliek frakcijā, ir pilnīgi skaidrs. (..) Kamēr frakcija nav lēmusi citādi, tā tas notiek," teica Šadurskis, norādot, ka pagaidām nav rosināts izslēgt Zaķi no frakcijas.

Jau tagad ir zināms, ka vairāki "Vienotības" deputāti nākamnedēļ rosinās lemt par Zaķa turpmāko nākotni frakcijā, to Latvijas Radio apliecināja viens no viņiem – Andrejs Judins.

"Mēs saprotam, ka ir divas "Vienotības" - viena "Vienotība" ir partija, otra "Vienotība" ir frakcija. Ja cilvēks norāda, ka partija "Vienotība" nav tā, kur viņš gribētu būt, tad ir jautājums, vai "Vienotības" frakcijā viņš var strādāt. Par to noteikti ir jārunā," teica Judins.

Jau ziņots, ka bez balsu pirkšanas lietas, kurā spriedums ir stājies spēkā, Rēzeknes tiesa skata vēl divus kriminālprocesus par vēlētāju uzpirkšanu par plusiņu Zaķim. Savukārt Cēsu rajona tiesā tiek izmeklēta divu vēlētājiem pilnu autobusu no Madonas un Ērgļiem nosūtīšana ar šādu uzdevumu uz iecirkņiem Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti