Panorāma

Aicina vakcinēties pret gripu

Panorāma

Panorāma

Pārdaugavas pieminekļa vietā – skeitparks

Uzvaras parka pieminekli pabeigs demontēt tuvākajās dienās; ierīkos sporta parku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Rīgā, Uzvaras parkā, padomju pieminekļa kompleksa demontāža ir gandrīz ir pabeigta, darba grafiku apsteidzot par vairākām nedēļām. Atlikušos darbus paredzēts noslēgt tuvākajās dienās, informēja Rīgas domes vadība. Teritorijā līdz vasarai plānots ierīkot parku, kur jaunieši varēs nodarboties ar sportu.

Rīgas domē informēja, ka 95% pieminekļa kompleksa demontāžas darbi jau paveikti, bet 5% darbu tiks pabeigti tuvākajā laikā. Pēc demontāžas pirmās fāzes, tiks izvesti būvgruži un aizbērts baseins.

Līgums paredzot, ka teritoriju klās zaļa zāle, bet tā tomēr nebūs. Pieminekļa vietā ierīkos bērniem un jauniešiem paredzēto parku, kura nosaukums būs "Nākotnes parks". Tur varēs spēlēt basketbolu, braukt ar velosipēdu, skeitot u. tml. Ja laikapstākļi ziemā netraucēs būvdarbus un nebūs jāņem tehniskais pārtraukums, tad atpūtas parks apmeklētājiem varētu tikt atvērts jau nākamā gada vasarā.

Tas ir īstermiņa teritorijas risinājums. Aptuveno vīziju Rīgas mēram Mārtiņam Staķim prezentēšot tuvāko divu nedēļu laikā. Ilgtermiņa risinājums vēl ir neskaidrs, un ideju esot daudz – sākot no futbola laukuma un beidzot ar lūgšanu namu. Dome pagaidām idejas vēl nav izvērtējusi.

Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanai sabiedrība bija saziedojusi aptuveni 270 tūkstošus eiro, ko plānots veltīt būvgružu aizvākšanai.

"Ziedojumi tiks izmantoti tam, lai gan bronzas figūras – karavīru un sievietes, gan strēli un pamatni pārvērstu būvgružos un izvestu. Protams, mēs tāmi publiskosim tajā brīdī, kad to ļaus dome drošības dēļ. Veicām diezgan daudz konsultāciju, lai pārliecinātos un saprastu, ka sabiedrības ziedojumi tiešām tiks izlietoti vislabākajā veidā," pastāstīja organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

„Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Drošības dēļ būvnieku, kurš demontē pieminekli, Rīgas dome neplāno atklāt līdz pat nākamā gada vasarai.

Tikmēr biedrība "Sabiedrība par atklātību "Delna"" publiskojusi savu secinājumu, ka pašvaldība būvnieka izvēlē rīkojusies godprātīgi un tiesiski.

"Mēs ļoti labi saprotam, ka šis ir bijis sasteigts un ātrs posms un ļoti, ļoti īsā laikā bija jāizdara, [taču] procedūru varēja veikt aktīvāk, vairāk informācijas publicējot mājaslapā – gan Rīgas pieminekļu aģentūras, gan Rīgas domes –, gan, protams, dodot dažas dienas vairāk maijā apspriedes organizēšanai. Mēs esam noslēguši tādu uzraudzības līgumu ar Rīgas pieminekļu aģentūru, un šo darbu turpināsim, jo ir svarīgi pārliecināties, ka visi līdzekļi tiek izlietoti godprātīgi ne tikai līdz šī pirmā posma beigām, kad piemineklis ir demontēts, bet arī līdz labiekārtošanas posmam," pastāstīja biedrības vadītāja Inese Tauriņa.

Biedrības "Delna" vadītāja Inese Tauriņa
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Būvlaukumu pieminekļa nojaukšanai Uzvaras parkā sāka iekārtot 22. augustā, bet dienu vēlāk tika nogāztas pieminekļa kompleksā esošās karavīru skulptūras un vēl dienu vēlāk – arī sievietes tēla statuja. Savukārt 25. augustā pēc vairāku stundu kalšanas nogāzts 79 metrus augstais obelisks.

Rīgas pašvaldībā atklāja, ka darbi ritēja ātrāk, nekā plānots. Saskaņā ar likumu piemineklis bija jānojauc līdz 15. novembrim, savukārt ar būvniekiem noslēgtais līgums paredz, ka līdz 2023. gada 30. jūnijam jāpabeidz būvdarbi šajā teritorijā.

Uzvaras parkā demontētā padomju pieminekļa vietā īstermiņa plāns paredz izveidot jauniešu atpūtas un sporta laukumu, savukārt par ilgtermiņa plānu vēl būs nepieciešama sabiedrības iesaiste un diskusijas, atzina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti