Panorāma

Pieminekļa kaimiņi: 9. maijā bēgām uz laukiem!

Panorāma

Panorāma

Pārdaugavā nogāztas visas trīs padomju karavīru statujas

Uzvaras parka pieminekļa demontāža: nogāztas visas trīs padomju karavīru statujas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Otrdien, 23. augustā, sākta Uzvaras parkā esošā pieminekļa postamenta un karavīru skulptūru demontāža, novēroja mediji.

Līdz aptuveni pulksten 10.00 noārdīta bija daļa no pieminekļa priekšlaukuma. Savukārt pēcpusdienā darbu veicēji demontējuši visas trīs karavīru statujas, kas veidoja atsevišķu skulptūru ansambli.

Uzvaras parkā pieminekļa postamenta un karavīru skulptūras demontāža, 23.08.2022.
Uzvaras parkā pieminekļa postamenta un karavīru skulptūras demontāža, 23.08.2022.

Piemineklis, 9. maijs, karš un mēs. Ko stāsta vēsture un cilvēki latviski un krieviski

Stāsts par vēsturi un cilvēkiem ar atšķirīgiem, bet sabiedrībā dzīviem viedokļiem, par to, kā tie veidojās un kāpēc viņi pauž vienu vai otru nostāju.

Turpinās arī citi sagatavošanās darbi pieminekļa gāšanai.

Nožogotajā teritorijā ir ievesta lielā būvtehnika – kāpurķēžu ekskavatori, kas līdz parkam nogādāti ar auto platformu. Lielā tehnika darbojas, demontējot pieminekļa postamentu. Demontāžas darbus teritorijā veic arī mazāka tehnika.

Objekta teritorija vienlaikus tiek atbrīvota no būvgružiem.

Teritoriju apsargā daudzi policisti, strādājot gan iežogotajā teritorijā, gan ap to. Patlaban iežogota ir ne vien teritorija ap pieminekļa kompleksu, bet arī daļa no parka teritorijas otrpus Bāriņu ielai. Pa šo ielu gājēju kustība ir apturēta.

Notiekošais līdz šim nav pievērsis plašu iedzīvotāju masu uzmanību – teritorijai, intereses vadīti, pietuvojas daži cilvēki, paskatās uz notiekošo un dodas prom. Tomēr būvnieki teritoriju iežogojuši gan ar žogu, gan plēvi, kas traucē sekot līdzi notiekošajam. 

Piekļūt postamentam liedz arī plašie ierobežojumi un policijas spēki, kas sargā kārtību.

Līdzīgi kā pirmdien arī otrdienas vakarā pie demontējamā pieminekļa Pārdaugavā pulcējās vairāki desmiti cilvēku. Daļa no viņiem iebilda pret monumenta nojaukšanu, bet daļa izskatījās pēc interesentiem, kuri ieradušies pavērot notiekošo.

Kā novēroja aģentūra LETA,

otrdien atsevišķās sociālo tīklu grupās bija manāmi mudinājumi vakarā ierasties pie pieminekļa, lai protestētu pret tā nojaukšanu.

Uz plkst.21 sanākušo nebija pārāk daudz un aktīvas protesta darbības nebija manāmas, lai arī vietām izcēlās lokāli mutiski konflikti, kurus operatīvi centās novērst policijas darbinieki. Tobrīd liela daļa sanākušo izskatījās pēc interesentiem, kuri ieradušies pavērot notiekošo.

KONTEKSTS:

22. augustā sākta pieminekļa demontāžas laukuma iekārtošana Uzvaras parka teritorijā Rīgā. Tagad zināmi nākamie pieminekļa demontāžas soļi, tostarp – pieminekli nogāzīs, neizmantojot sprāgstvielas, objekta apkārtnē ieviesīs satiksmes ierobežojumus un sāks sagatavošanās darbus monumenta nojaukšanai. 

Nojaukšanas tehniku teritorijā ieveda jau 23. augustā.

Policija aicinājusi bez vajadzības neuzturēties būvobjekta tuvumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti