Uzvaras parkā par spīti aizliegumam bija ieradušies piketēt mazliet vairāk par 10 cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

28. maijā bija jānotiek Latvijas Krievu savienības (LKS) plānotajam gājienam pret pieminekļa nojaukšanu Uzvaras parkā, taču tas tika aizliegts un gājiena vietā parka teritorijā pulcējās vien mazliet vairāk nekā desmit cilvēku. Policijā ziņo, ka diena aizvadīta bez īpašiem starpgadījumiem, bet divas personas aizturētas.

Uzvaras parkā par spīti aizliegumam bija ieradušies piketēt mazliet vairāk par 10 cilvēkiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šodien Uzvaras parkā LKS plānotā gājiena vietā savu nostāju par padomju pieminekļa nojaukšanu bija atnākuši izrādīt vien aptuveni 10 līdz 20 cilvēku. Plānoto gājienu pret pieminekļa nojaukšanu iepriekš aizliedza Rīgas dome, arī pārsūdzot tiesā, rīkotāji nepanāca sev labvēlīgu lēmumu, līdz ar to bija spiesti protesta akciju atcelt pavisam. Daži sanākušie ar to nebija mierā. Lai arī lielas pulcēšanās nebija, sanākušie nelielos bariņos apsprieda to, kāpēc pieminekli nevajadzētu nojaukt. Pāris cilvēkus uzrunāja arī Latvijas Radio.

"Es uzskatu, ka ir nepareizi novākt pieminekli Rīgas atbrīvotājiem. Pieminekļi nav vainīgi. Cilvēkiem, kuri karoja Otrajā pasaules karā, nav nekāda saistība ar pašreizējo Krievijas vadību," krieviski skaidro kāda protestētāja. "Cēla pieminekli par tautas naudu, tas, ko es zinu. Tas taču ir piemineklis varenajai tautai, kas uzvarēja fašismu, tagad pēkšņi viņus pielīdzina fašistiem. Jūs saprotat, kāds absurds, par ko runā tie liberāli buržuāziskā valdībā."

Uz vietas sanākušie lielākoties bija dusmīgi un vīlušies – gan par pieminekļa plānoto nojaukšanu, gan protesta akcijas neizdošanos, taču nekādu īpašu incidentu nebija. Parkā bija liels skaits likumsargu, kuri uzraudzīja situāciju. Policistu uzmanību kādā brīdī piesaistīja kompānija, kuri bija sapulcējušies pie kāda koka, pie kura arī atstāja ziedus.

Divas sievietes atteicās uzrādīt policistiem personu apliecinošu dokumentu, tāpēc tika aizturētas. Vairāk gan incidentu dienas laikā nebija. Jau pēc vieniem dienā visi parkā sanākušie bija izklīduši.

"Policijai bija informācija par iespējamām nesankcionētām aktivitātēm no atsevišķu personu puses. Attiecīgi reaģējot uz šo informāciju, tika arī veikti sagatavošanās darbi, dienesti veica virkni proaktīvu darbību, paredzot dažādus notikumu attīstības scenārijus un tam piesaistot policijas spēkus. Šodien pirms plkst.13.00 Uzvaras parka apkārtnē policisti novēroja vairākas personas, par kurām radās aizdomas, ka tās iespējams plāno nesankcionēti pulcēties. Lai arī ir aizturētas divas personas, var uzskatīt, ka situācija ir mierīga un aizvadīta bez būtiskiem starpgadījumiem," stāsta Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Pret padomju pieminekļa nojaukšanu plānoto gājienu šodien aizliedza, lai aizsargātu valsts demokrātisko iekārtu un sabiedrisko drošību. Domē lēmumu pieņēma, balstoties uz Valsts drošības dienesta ieteikumu. Ņemot to vērā, rīkotāji aicināja cilvēkus pretlikumīgi nepulcēties, taču vienlaikus solīja, ka protesta pasākumus plānos rīkot arī turpmāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti