Uzturēšanās atļaujas varētu neierobežot Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kuriem laulātie ir Latvijas pilsoņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Domājot par termiņuzturēšanās atļauju nepagarināšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, iecerēto ierobežojumu varētu neattiecināt uz tiem cilvēkiem, kas ir laulāti ar Latvijas pilsoņiem, intervijā Latvijas Radio norādīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ("Jaunā Vienotība").

Intervija ar ĀM parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē otrdien, 16. augustā, plāno spriest par termiņuzturēšanās atļauju turpmāku nepagarināšanu Krievijas pilsoņiem. Vēl tiek spriests, ka tie varētu būt arī Baltkrievijas pilsoņi.

Kalniņa-Lukaševica atgādināja, ka Saeima aprīlī pieņēmusi ierobežojumu neizsniegt pirmreizējo uzturēšanās atļauju Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Tagad Ārlietu ministrijas pārstāve rosina pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju atjaunošanu primāri tiem cilvēkiem, kam tās ir piešķirtas pret ieguldījumiem.

"Būtu ļoti stingri jālūkojas uz šo termiņuzturēšanās atļauju atjaunošanu. Tas varētu būt tikai atsevišķos gadījumos," sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Viņa norādīja, ka termiņuzturēšanās atļaujas varētu turpināt pagarināt cilvēkiem, kas ir laulāti ar Latvijas pilsoņiem. "Ja dzīvo šeit, mēs nekādā gadījumā nerunājam par ģimeņu šķiršanu. Tas ir viens no piemēriem, kas ir nodalāms no tām termiņuzturēšanās atļaujām, kas ir personām par ieguldījumiem, piemēram, nekustamajā īpašumā. Tur gan varētu pieņemt viennozīmīgu lēmumu, ka tās nav pagarināmas," sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Pēc sadarbības sanāksmes premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") stāstīja, ka koalīcija ir vienojusies mainīt principus, pēc kādiem Krievijas pilsoņiem Latvijā atjauno līdz šim izsniegtās termiņuzturēšanās atļaujas. Pamatā tās vairs netikšot atjaunotas, izņemot retus gadījumus. 

Kariņš arī norādīja, ka uzturēšanas atļaujas laulātajiem turpmāk piešķirs pēc sekmīgas valsts valodas eksāmena nokārtošanas.

Lēmums par izmaiņām gaidāms tuvāko nedēļu laikā.

Pašlaik aktīvas termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā ir vairāk nekā 9000 Krievijas pilsoņiem. Savukārt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas ir vairāk nekā 37 000 Krievijas pilsoņu.

ĀM parlamentārā sekretāre uzskata – nepieciešama "pamatīga revīzija".

"Cilvēku, kas atbalsta Krievijas agresiju pret Ukrainu, brīva uzturēšanās Latvijā, es domāju, nav pieņemama nevienam," piebilda Kalniņa-Lukaševica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti