Uz Zaļās partijas demisijas mudinājumu Pūce atbild ar reformu pašu «zaļzemnieku» programmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pati Zaļo un Zemnieku savienība, kurā ietilpst Latvijas Zaļā partija, pirms Saeimas vēlēšanām solīja administratīvi teritoriālās reformas turpinājumu – tā reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") atbild uz Zaļās partijas kongresā pieņemto rezolūciju, kurā nekvalitatīva reformu piedāvājuma dēļ izteikts mudinājums prasīt Pūces demisiju. 

Uz Zaļās partijas demisijas mudinājumu Pūce atbild ar reformu pašu «zaļzemnieku» programmā
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

Zaļās partijas kongresā pieņemtajā rezolūcijā lasāms aicinājums pašu biedriem, kolēģiem Zaļo un Zemnieku savienībā, Saeimas deputātiem un ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam rūp Latvijas valsts un tautas intereses, prasīt ministra Pūces demisiju. "Zaļo"līderis Edgars Tavars skaidro – iemesls ir Pūces piedāvātā teritoriālā reforma, kas diskreditē valsts pārvaldi.

"Absolūti nerēķinoties ar iedzīvotāju viedokli, vai tā, kuru pievieno, vēlas pievienoties, vai tā, kurai pievieno, vai tā vēlas, lai viņai pievieno. Nu, ļoti, ļoti zemiska rīcība pret attālākiem Latvijas novadiem, viņu ļaudīm, nerēķināšanās ar to," uzsver Tavars. Viņš arī norāda, ka reformas virzītāji ar cipariem nevar pierādīt, ka tā sniegs ekonomisko ieguvumu. Esot tikai viens skaitlis - 120 miljoni, bet tas nekā neesot pamatots. 

Zaļajai partijai ir 82 deputāti 32 pašvaldībās. Savukārt kopā ar Zemnieku savienību un citām sabiedrotajām partijām šis politiskais spēks pie varas ir lielākajā daļā pašvaldību. Tomēr varas grožu zaudēšanas risks neesot demisijas prasības pamatā, uzsver Tavars.

"Ja kāds stāsta, ka attālākos Latvijas mazos novados, kur ir neliela pašvaldība, kur pašvaldības deputāts saņem 130 eiro mēnesī un novada vadītājs 1300 eiro mēnesī, ka tā ir silta vieta, kā mēdz teikt mūsu politiskie oponenti, viņi ļoti smagi kļūdās. Viņi nav pat painteresējušies par to," saka Tavars. 

Reformas virzītājs ministrs Pūce demisijas mudinājumam atsaukties nedomā.

"Vairākas pašvaldības, kuras uztrauc fakts, ka viņas varētu tikt apvienotas šīs reformas ietvaros. Bet tam taču nevajadzētu būt iemeslam, lai Zaļā partija kā parlamentāra partija tik viegli reaģētu uz šādiem kairinājumiem. Un man jau nu noteikti tas nerada nekādu kairinājumu un vēlmi pieņemt ātrus lēmumus," komentē Pūce.

Pūce atgādina, ka paši "zaļzemnieki" pirms Saeimas vēlēšanām ir solījuši turpināt teritoriālo reformu.

"Zaļās partijas pārstāvji balsoja Saeimā par uzdevuma došanu Ministru kabinetam šo reformu sagatavot, un mēs esam uzsākuši darbu. No tāda viedokļa raugoties, mēs vienkārši aicinātu Zaļās partijas politiķus piedalīties aktīvi reformas sagatavošanā - izveidot tādu, kas vislabāk atbilstu Latvijas iedzīvotāju interesēm, un nenodarboties ar tādu politikānisko attaisnojumu meklēšana, bet tā vietā piedalīties kopīgā darbā valsts labā," uzsver Pūce.

"Zaļzemnieku" vēlēšanu programmā gan lasāmas vispārīgas frāzes - policentriska reģionu attīstība, atbalstot pilsētu un lauku sadarbību, un kompakta valsts pārvalde, novēršot tās sadrumstalotību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti