Uz Ukrainu nosūtīta pirmā palīdzības krava no Latvijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Otrdien pulksten 16.40 uz Kijevu ar lidmašīnu nosūtīta pirmā palīdzības krava no Latvijas. Palīdzības sniegšanu organizē Latvijas Sarkanais Krusts sadarbībā ar māsas organizāciju Ukrainā.

Medicīnas preces 16 000 eiro vērtībā un 560 kg smagumā nokomplektēja Veselības ministrija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Ārlietu ministrija palīdzējusi atvieglot muitas procedūras. Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops norāda, ka Latvijas iedzīvotāji līdz šodienas rītam bija saziedojuši aptuveni 1400 eiro. Šo naudu izmantos, lai segtu transportēšanas izdevumus un iepirktu jaunas preces, ja Ukrainas Sarkanais Krusts izteiks vajadzību.

Līkops stāsta, ka palīdzību sniedz arī citas, turīgākas valstis, tāpēc ļoti precīzi jākoordinē, kas tieši Ukrainas nemieros cietušajiem ir vajadzīgs.  „Pirmā krava ir nokomplektēta ar akūtām lietām, un tāpēc mēs centāmies to pēc iespējas ātrāk [nogādāt], respektīvi, šodien jau tā lido projām. Ukrainas Sarkanais Krusts šīs preces sadalīs ārstniecības iestādēm, tai skaitā tām, kas ir Maidanā atvērtas uz to brīdi, kamēr cilvēki tur atrodas, un savāks informāciju par to, kas ir vēl nepieciešamās lietas,” stāsta Līkops.

Mēs cenšamies visu darīt tā, lai tās mantas maksimāli droši nokļūtu tur, kur tās ir vajadzīgas, pie tam, lai tās būtu tādas lietas, ka ir vajadzīgas, nevis kā, kad ciemos iet, tad visi atnes maizi un neviens neatnes sāli. Cilvēki nesaziedos medikamentus vai pārsienamos materiālus, vai tamlīdzīgas lietas. Viņi, protams, var paņemt plāksterus no savas mājas aptieciņas un ziedot, bet tādos apjomos, kā tur tas ir vajadzīgs, to var izdarīt tikai caur neatliekamās palīdzības noliktavām vai tamlīdzīgi.”

Vēstīts, ka pēdējas nedēļas laikā Ukrainā ir gāzts valsts prezidents Viktors Janukovičs. Viņš, kā arī daži tuvākie līdzgaitnieki ir izsludināti meklēšanā. Tāpat ir zināms, ka 25.maijā notiks ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Pagājušajā nedēļā grautiņos Kijevā dzīvības zaudēja vairāk nekā 80 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti