Krustpunktā

Vjetnama – sociālisma un kapitālisma mikslis

Krustpunktā

Būvnieki sola samazināt ēnu ekonomiku nozarē

Rīgas mērs Nils Ušakovs: Barona ielas remonta mācība - vairāk jāstāsta par darbiem

Ušakovs: Kritizētajai karikatūrai vajadzēja pievienot plašāku skaidrojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Publicējot sociālajos tīklos karikatūru, kas vēlāk raisīja plašu kritiku, būtu bijis jāpievieno plašāks paskaidrojums, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Ušakovs skaidroja, ka kritiku raisījusī karikatūra bija domāta par to, ka Latvijas vēstures traģiskie notikumi tiek izmantoti, lai aizsegtu dažādas nekārtības un neizdarības: “Mēs lasām medijos stāstus, ka cilvēki brauc prom tāpēc, ka bija padomju okupācija, ka mediķiem ir tik zems atalgojums tāpēc, ka bija padomju okupācija.”

Un karikatūra bija provokācija, kurā Rīgas mērs esot gribējis pievērst uzmanību šai lietai: “Varbūt nemēģināsim katru neizdarību censties attaisnot ar Maskavas roku, vēsturi un Krieviju.”

Tajā pat laikā Ušakovs atzīst, ka, publicējot šo karikatūru, vajadzēja tai klāt pievienot vairāk teksta, lai nebūtu iespēju to pārprast. “Es saprotu, ka cilvēki, kuri bija spiesti saskarties ar Latvijas traģisko vēsturi, ja viņi ir pārpratuši un bija sāpīgi, par to man ir žēl,” saka Ušakovs.

Viņš arī atklāja, ka šo situāciju mutiski skaidrojos Drošības policijai, kura bija saņēmusi iesniegumus un kurai esot bijuši tehniska rakstura jautājumi.

Jau ziņots, ka sašutumu sociālos tīklos raisījusi Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") rīcība, publicējot tviterī attēlu, kurā redzams, kā velosipēdists ar sprunguli sabojā velosipēda riteni, tad sāpēs nokrīt un parādās uzraksts - “ir jāpieprasa no Krievijas 185 miljardu eiro kompensācija". Tieši tādu PSRS okupācijas radītos zaudējumu summu aprēķināja pētnieku komisija.

Vēlāk Drošības policija komentējusi, ka Ušakovs ar šo karikatūru veicināja sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti