Pēcpusdiena

MTG TV Latvia slēdz kanālu TV5. Vai Latvijā nepieciešams kanāls ar saturu krievu valodā?

Pēcpusdiena

Diskusija par "Vienotības" izvirzītajiem kandidātiem uz vakantajām ministru vietām

Baltijas pašvaldības apņemas mazināt alkohola nodarīto kaitējumu pašvaldībās

Ušakovs grib aizliegt alkohola pārdošanu Rīgas iekšpagalmos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai cīnītos ar alkohola patēriņu, kā arī rūpētos par kārtību daudzdzīvokļu namu pagalmos, Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) vēlas, lai valdība atbalstītu  priekšlikumu aizliegt pārdot alkoholu mazajos veikalos iekškvartālos. 

Ušakovs Latvijas Radio raidījuma “Pēcpusdiena”  pastāstīja, ka Rīga vēlētos spert soli uz priekšu un aizliegt alkohola pārdošanu iekškvartālos, visās tirdzniecības vietās pie daudzdzīvokļu mājām, starp daudzdzīvokļu mājām, māju pagalmos, pat kāpņu telpās.

Parasti šādos veikaliņos ir ļoti  šaurs sortiments un plašā izvēlē alkohols, turklāt tirgotāji “radoši izmanto likumus” un tirgo alkoholu arī pēc pulskten 22, kad tas ir aizliegts, norādīja Ušakovs.  

Viņš arī piebilda ka pie šādiem veikaliem “pulcējas kontingents, kas nav pieņemams kaimiņiem”, šie cilvēki traucē apkārtējiem iedzīvotājiem.

Tāpēc Rīgas dome lūgs nākamo valdību atbalstīt aizliegumu tirgot alkoholu iekšpagalmos.  

Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāts Edvards Smiltēns gan raidījumā “Pēcpusdienā” pauda nožēlu, ka Ušakovs to nepiedāvāja nedaudz ātrāk, jo Saeima tikai nesen grozīja Alkohola aprites likumu un to “aizvēra”.  Tagad, lai izskatītu priekšlikumu, nāktos atkal atvērt likumu.

Smiltēns arī norādīja, ka ar šādām iecerēm jāuzmanās – ir jāvērtē, kā tas ietekmēs nelegālā alkohola apriti, vai cilvēki nemeklēs sev tuvāk pieejamo nelegālo alkoholu, kas var būt pat bīstams veselībai.

Arī Latvijas Alkohola nozares asociācijas pārstāve Iveta Martinsone raidījumam “Pēcpusdiena” atzina, ka Ušakova priekšlikums izklausās “pēc populistiskā uzsaukuma”, jo likums jau šobrīd stingri nosaka, ko un kur drīkst tirgot, un cits jautājums, kā notiek šo prasību kontrole.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti