Ušakova kritika par «Vienotības» programmu ievietota RD portālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Piektdien Rīgas domes (RD) portālā „Riga.lv” parādījās Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) veltīta kritika politiskajam konkurentam „Vienotība”, ko varētu klasificēt kā administratīvo resursu izmantošanu.

Saite uz portāla Rīga.lv sadaļā „Ziņas-Rīgas domē” ievietoto rakstu, kurā Ušakovs par apmānu un populismu dēvē „Vienotības” programmu Rīgai, parādījās paša Rīgas mēra tviterī. Kā autors bija norādīta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Tās vadītājas pienākumu izpildītāja Laila Ivana Latvijas Radio vispirms skaidroja, ka raksts neesot vērtējams kā aģitācija, bet gan kā oficiāla domes priekšsēdētāja atbilde. Viņa uzsvēra, ka arī opozīcijas domniekiem ir iespējas iesūtīt savas pārdomas mājas lapas dzīlēs atrodamajai sadaļai „Frakciju paziņojumi un deputātu viedokļi”. Tomēr pusotru stundu pēc publicēšanas uz šo sadaļu tika pārvietots arī Ušakova raksts. „Tas notika RD Sabiedrisko attiecību nodaļas kļūdas dēļ. Mēs šo viedokli pārvietojām uz sadaļu „Frakciju deputāti un viedokļi”, kas ir vairāk raksturīgs šim formātam. Pie šīs ziņas, protams, strādāja pats autors, kā tas ir redzams atsaucē.” Ivana noliedz Ušakova iespējamo administratīvo resursu izmantošanu. „Nils Ušakovs nemenedžēja mūsu mājas lapu ziņas kārtību. Tā ir mūsu nodaļas funkcija, kā mēs šīs ziņas menedžējam.”

Nils Ušakovs noraida, ka izmanto administratīvos resursus, taču viņam kā Rīgas pašvaldībam vadītājam ir tiesības izteikt viedokli. „Es retvītoju to linku, ko es redzēju, kur bija izvietots materiāls, nepārbaudot to, vai tas bija ziņām vai pakalpojumiem vai pie viedokļiem. Ja šis materiāls kādu brīdi bija izvietots pie ziņām, tad tas kaut kādā veidā ir saistīts ar tehnisku specifiku.”

Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā administratīvo resursu izmantošana ir aizliegta. Tas nozīmē, ka aizliegta ir domes mantas izmantošana vai pakalpojumu sniegšana priekšvēlēšanu aģitācijai. Savukārt aģitācija likuma izpratnē nozīmē arī deputāta kandidāta, kāds ir arī Ušakovs, reklamēšanu, ja tā satur tiešu vai netiešu aicinājumu balsot pret kādu partiju. Šo aizliegumu ievērošanu uzrauga Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Tā pārstāvis Andris Vitenburgs atteicās paust, vai Ušakova rīcība ir vērtējama kā administratīvo resursu izmantošana. „RD mājas lapā ievietotā publikācija, iespējams, satur likumā noteiktās aģitācijas pazīmes”

Šī nav pirmā reize, kad Ušakovam gadās nedienas ar priekšvēlēšanu aģitācijas likumu. Latvijas Radio jau ziņoja, ka februārī, aģitācijas perioda sākumā Rīgas mēra kabineta priekštelpā joprojām bija izvietoti „Saskaņas centra" bukleti, ko likums aizliedz. Valsts policija par šo faktu uzsāka pārbaudi, kura joprojām turpinās - nākamnedēļ domes pārstāvji uzaicināti sniegt mutiskus paskaidrojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti