Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rit "Dod pieci" otrā diena

Ukrainas mediķi papildina zināšanas

Ukrainas mediķi papildina zināšanas Sarkanā Krusta medicīnas koledžā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mediķiem, kas Latvijā ieradušies no Ukrainas, sniegotā sestdiena nebija šķērslis doties uz mācībām, lai papildinātu zināšanas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Daudzi Ukraiņu mediķi Latvijā atraduši darbu, un vairāki no viņiem ar pacientiem jau spēj sazināties latviski.

Ko darīt nopietnu saslimšanu, traumu vai nelaimes gadījumos? Sarkanā Krusta medicīnas koledžā šodien mediķiem no Ukrainas bija ne tikai iespēja noklausīties lekcijas, bet arī pašiem darboties, sniedzot pirmo palīdzību.

Koledžas direktore stāsta, ka kursi notiek pirmo reizi un, ja būs ukraiņu interese, tikšot rīkoti vēl. Un šādas tikšanās esot arī viens no veidiem, kā paust savu solidaritāti.

"Principā mediķi visur mācās vienādi. Kolēģus vairāk izbrīna atsaucība. Tas ir neiedomājami, kas viņiem ir bijis jāpiedzīvo. Kā mākam, tā palīdzam, lai dziedētu viņu rētas," saka RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore Ināra Upmale.

Mediķi gan Latvijā, gan Ukrainā ir labi sagatavoti, atšķiroties vien nianses. Apmainīties ar pieredzi vienmēr esot svarīgi.

"Ar ko mēs varam palīdzēt? Tanku nav, raķetes nav, bet varam ar savām zināšanām. Sniegt savu pieredzi un zināšanas, lai palīdzētu integrēties un iedzīvoties," uzsver Neatliekamās medicīnas ārsta palīgu studiju programmas direktors Viktors Gorovenko.

Vairāki no ukraiņu mediķiem ar pacientiem jau spēj sarunāties latviski.

"Esmu procedūru māsa, man ļoti patīk palīdzēt maniem pacientiem, es mācos latviešu valodu 6 mēnešus, esmu no Mikolajevas," stāsta Latvijas onkoloģijas centra procedūru māsa Tatjana Poluektova.

"Es strādāju Cēsu klīnikas reanimācijas nodaļā un neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā. Atbraucu uz Latviju 22. septembrī. Tagad trīs mēnešus dzīvoju Cēsīs," atklāj medmāsa Jevgēnija Gurjeva.

Kursu norise ukraiņu mediķiem nav izvēlēta nejaušā laikā. Tā notiek labdarības maratona “Dod pieci!” laikā, kurā savāktie līdzekļi tiks nodoti Ukrainas bēgļu ģimenēm.

"Arī mēs NMPD saskaramies ar ukraiņu ģimenēm un viņu bērniem, kas cieš no psihoemocionālām kaitēm. Ir pacienti, kuri lūdz neslēgt sirēnas, jo tas viņiem joprojām rada lielu trauksmi," stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģiona brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs, lektors Rafaels Ciekurs.

Cik Ukraiņu mediķi apmetušies Latvijā nav precīzi zināms, taču turpinoties kara šausmām Ukrainā, viņu skaits kļūst kuplāks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti