Dienas ziņas

VARAM prasa paskaidrojumus par Jelgavas tirgu

Dienas ziņas

3. decembrī aicina uz Lielo ģildi

Ugunsnelaime Veco ļaužu mājā Liepājā

Ugunsgrēkā Liepājas veco ļaužu mājā no lielākas nelaimes glābj dūmu detektori

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Nemierīgi aizvadītā nakts pagājusi Liepājas veco ļaužu dzīvojamajā mājā Ganību ielā, kur īsi pirms četriem kādā dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks, kurā cietis viens cilvēks. Pateicoties aprūpes nama darbinieku ātrai reakcijai un tam, ka namā ierīkoti dūmu detektori, izdevies izvairīties no lielas ugunsnelaimes.       

Liepājas veco ļaužu dzīvojamajā mājā esošajos dzīvokļos dzīvo pensionāri, kuri ir atzīti par maznodrošinātiem vai trūcīgiem, vai viņiem noteikta invaliditāte. Pagājušajā naktī seniori aptuveni divas stundas bija spiesti pavadīt uz ielas, jo vienā no ēkas 5. stāva dzīvokļiem bija izcēlies ugunsgrēks.

Liepājas veco ļaužu mājas vadītāja Diana Bikova stāstīja, ka “konkrētā dzīvoklī iedarbojās trauksme, un dežurants, veicot apsekošanu un atverot dzīvokļa durvis, konstatēja, ka ir liesmas jau, un nekavējoties tika izsaukti ugunsdzēsēji.”

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas 1. daļas komandieris Jānis Pošeiko stāstīja, ka notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja, ka 12 cilvēki bija evakuējušies jau saviem spēkiem, ar ugunsdzēsēju glābēju palīdzību tika evakuēti vēl 42 cilvēki.

Viens no evakuētajiem cilvēkiem bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Neoficiāla informācija liecina, ka negadījumā cietušais ir vainojams ugunsnelaimes izraisīšanā, neatļauti smēķējot savā dzīvoklī.

 “Cilvēks tika ievietots drošā telpā, drošā vidē, aprūpēts. Arī no rīta, ierodoties mūsu medicīnas māsai, vēlreiz pārbaudīts, vai nedraud dzīvībai kaut kas bīstams. Tā kā ir viss kārtībā,” stāstīja Bikova.

Pagājušās nakts notikumi atkal ir pierādījuši, cik liela nozīme ir mājokļos uzstādītām iekārtām, kuras brīdina par piedūmojumu un ugunsgrēku.

“Pie pozitīvā jāmin tas, ka šis objekts ir aprīkots ar ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu, kas pamanīja šo ugunsgrēku. Un līdz ar to ugunsgrēku izdevās lokalizēt ļoti īsā laikā,” sacīja Pošeiko.

Notikušais negadījums atkal ir aktualizējis jautājumu, kur Liepājā vienlaikus izmitināt lielu skaitu cilvēku, kuriem patvērums nepieciešams kaut uz dažām stundām. Par šo jautājumu veco ļaužu mājas vadītāja plāno runāt ar pašvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti