TV3: Sudraba ar Krievijas spiega tēvu privātā lidmašīnā lidojusi uz Maskavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Bijusī valsts kontroliere, pašreizējā partijas "No sirds Latvijai!" (NSL) līdere Inguna Sudraba pirms vairākiem gadiem kopā ar Aleksandru Rogožinu, kura dēls par spiegošanu izraidīts no Latvijas, privātā lidmašīnā lidojusi uz Maskavu, šovakar vēsta telekompānijas TV3 raidījums "Nekā personīga".

Sudrabas un Rogožina iekāpšana privātajā lidmašīnā esot redzama kādā videomateriālā, kas ievietots vietnē "Youtube", tomēr pati NSL līdere raidījumam kategoriski noliedza, ka tā ir viņa, un pauda aizdomas, ka šī ir kārtējā nomelnošanas kampaņa ar safabricētiem un samontētiem materiāliem.

"Tā es neesmu. [..] Ziniet, es absolūti nebrīnos par to, ka visu laiku tiek parādīti kaut kādi materiāli, veidoti sižeti, ievietotas fotogrāfijas. Un šis nav ar mani nekādā veidā saistīts video. Tā ir kārtējā atkal mēģināšana nomelnot mani," raidījumam apgalvoja Sudraba.

Viens no internetā atrodamajā videomateriālā redzamajiem Sudrabas ceļabiedriem ir uzņēmējs Ivars Strautiņš, kurš "Nekā personīga" pastāstīja, ka viņam ir sanācis lidot uz Maskavu arī ar agrāko valsts kontrolieri.

Konkrētajā reisā vienā lidmašīnā ar Sudrabu iekāpis arī Rogožins. Viņa dēls - arī Aleksandrs Rogožins - savulaik strādāja Krievijas vēstniecībā Rīgā un oficiāli nodarbojās ar vīzu izsniegšanu, bet vēlāk atklājās, ka viņa īstais darbs bijis Krievijai vajadzīgu ziņu izspiegošana. 2008.gada janvārī viņš no Latvijas tika izraidīts un iekļauts mūsu valstij nevēlamo personu sarakstā, kurā, visticamāk, atrodas joprojām, vēsta "Nekā personīga".

Sudraba ar NSL biroja preses pārstāvja starpniecību vēlāk atkārtoti norādīja, ka "šādu anonīmu filmētāju izplatītu, šaubīgas izcelsmes "dokumentālo faktu" materiālu parādīšanās vēlreiz apliecina, ka priekšvēlēšanu laikā tiek veikta masīva nomelnošanas kampaņa, izmantojot pat visšaubīgākās metodes."

"NSL valde aicina medijus, kas šo video izplata vai uz to atsaucas, vispirms tomēr mēģināt noskaidrot personas, kas šo materiālu ir filmējušas un ievietojušas "Youtube" vietnē, lai uzzinātu, kas patiesībā ir redzams video, kad un kādos apstākļos tas ir uzņemts. Gadījumā, ja šādi cilvēki neatradīsies, tas pietiekami skaidri apliecinās, kas un ar kādiem mērķiem šādas "miglas bildes" izplata," teikts NSL valdes paziņojumā.

NSL valde pirmdien lūgšot juristus izvērtēt, vai minētajos sižetos izskanējušie apgalvojumi uzskatāmi par angažētu mediju pārstāvju "personisko viedokli" vai tomēr apmelojošām ziņām, par kurām jāvēršas tiesībsargāšanas iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti