Dienas ziņas

Eksperte: Polijā šīs ir svarīgākās prezidenta vēlēšanas 30 gadu laikā

Dienas ziņas

Pasaulē rekordaugsts Covid-19 slimnieku pieaugums

Tuvāk dabai- virs Amatas upes

Tuvāk dabai - virs Amatas upes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Izbaudīt dabas klātbūtni un mieru - to ļauj unikāls projekts Latvijā - Spoguļnamiņš virs Amatas upes. Tas dabasmīļiem un cilvēkiem, kuri nebaidās no nedaudz ekstrēmām sajūtām, piedāvā divas iespējas - izbaudīt īpašu kafijas rituālu vai nakšņošanu virs upes levitējošā spoguļnamiņā.

Doma par spoguļnamiņu pasākumu organizatorei Gundegai Skudriņai kopā ar dizaineru Mārci Ziemiņu gaisā virmoja jau apmēram divus gadus. Tomēr straujais dzīves ritms un daudzie projekti to neļāva īstenot, līdz pasaule piedzīvoja Covid-19 pandēmiju, un beidzot bija laiks šo ideju realizēt. Gundega Skudriņa atzīst - šis projekts nav tendēts uz biznesu, bet gan uz sajūtām. 

“Mēs paši domājam videi draudzīgi, un mums tā daba ir pats galvenais, no kā mēs smeļamies iedvesmu, līdz ar to mēs paši sev to sakām un arī saviem viesiem, ka mēs atceramies, ka šeit mēs esam ciemos pie upītes un mežā,” stāsta Spoguļnamiņa idejas autore Gundega Skudriņa

Sākumā bijušas diskusijas par vietas izvēli, jo dizainers Mārcis Ziemiņš gribēja projektu realizēt Kurzemē, tomēr Gundega uzstāja - darām to Vidzemē. Un tieši virs Amatas upes, jo idejas autore ir pārliecināta - tā ir viena no enerģētiski vispēcīgākajām upēm Latvijā. 

Gatavošanās process bija nopietns un ilgstošs. Lai realizētu ideju par namiņu, talkā nākuši gan arboristi, gan alpīnisti. Namiņš, kas veidots no spoguļstikliem, iekārts trosēs un ar tālvadību tiek palaists apmēram piecus metrus virs upes. Nav nekā lieka, tikai tik, cik nepieciešams, lai viss funkcionētu. Iespēju nakšņot virs upes cilvēki rezervēja vienas diennakts laikā, un šobrīd namiņš jau aizņemts līdz augusta beigām. 

"Es zināju, ka interese būs liela, bet es nedomāju, ka tik liela. Bet tieši tāpēc mums ir radīti šie kafijas rituāli, jo, pirmkārt, ne visi cilvēki var atļauties, ne visiem cilvēkiem ir drosme tam, ne visiem ir iespējas. Tie, kas ir pieredzējuši kafijas rituālus, stāsta - tas ir tieši pietiekoši,” turpina Gundega Skudriņa.

Apzināti projektā pieaicināti arī vietējie jaunieši, kuri apmeklētājus aizved neparastajā dabas piedzīvojumā. Savukārt brokastis un vakariņas top sadarbībā ar vietējā novada ēdināšanas uzņēmumiem, līdz ar to ikviens apmeklētājs iesaistās, lai šajā ne tik vieglajā laikā atbalstītu lokālo tūrismu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti