Dienas ziņas

LLU attīsta zinātnes infrastruktūru

Dienas ziņas

"Brexit" sarunas beidzot pabeigtas

Turlavas skolēni apdāvina "Mīļās ķepiņas"

Turlavas skolas skolēni apdāvina patversmes «Mīļās ķepiņas» iemītniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kā izskatās vietā, kur nonāk cilvēku pamesti dzīvnieki, kā viņiem tur klājas un kā palīdzēt – to  uzzināja Turlavas pamatskolas skolēni. Brīdis, kad viņu sarūpētais nonāca Kuldīgas dzīvnieku patversmē "Mīļās ķepiņas", bija īpašs un aizkustinošs. Kaut arī patversme ir neliela, ziedotās lietas ikdienā ir liels atspaids.

Gan visu iepriekšējo nedēļu, kas bija veltīta labajiem darbiem, gan šonedēļ Turlavas pamatskolas skolēni ne tikai domājuši labas domas, bet ķērušies pie darbiem, lai palīdzētu patversmē nonākušajiem kaķiem.

Ar lielākiem un mazākiem maisiem Kuldīgas dzīvnieku patversmē "Mīļās ķepiņas" bērni sanesa savus labos darbus – viņi vākuši sedziņas, avīzes, rotaļlietas un kārumus.

"Pirmo reizi tā izmēģinām. Bērnus ļoti uzrunāja šī situācija, un varbūt kāds atgriezīsies ar vecākiem un paņems kādu kaķēnu uz mājām, vai varam regulārāk savu palīdzību šeit piedāvāt," sacīja Turlavas pamatskolas direktore Lāsma Veigelte.

Uz patversmi atbraukuši aktīvākie dzīvnieku atbalstītāji. Daži bērni atzinuši, ka nākotnē vēlas kļūt par veterinārārstiem.

"Tas ir ļoti forši, un apskatīties, kā izskatās patversmē. Mēs atvedām mantiņas, pārtiku, segu, džemperīšus. Mēs atbraucām šeit, lai parādītu arī mīlestību ar acīm," teica 9. klases skolniece Justīne Barinska.

Arī 7. klases skolniece Sannija Zīberga kaķiem uz patversmi atvedusi segas, un domā, ka tās viņiem ļoti noderēs. "Ieraudzīju daudzus skaistus kaķus, un man viens no tiem iepatikās.

Kuldīgas dzīvnieku patversmi "Mīļās ķepiņas" skolas apmeklējot bieži, it īpaši rudenī, lai ne tikai aplūkotu bez saimnieka palikušos dzīvniekus, bet arī redzētu, kā noder viņu ziedojumi.

"Tas ir izglītojošs pasākums - atnākt uz patversmi un paskatīties, jo skolotājas daudz runā skolā, ka tas ir slikti pamest dzīvnieku. Ja ir paņemts, tad ir jārūpējas, un tas liek aizdomāties tajā vecumā, ir ļoti nepieciešams un vajadzīgs tas apmeklējums," uzskata dzīvnieku patversmes "Mīļās ķepiņas" vadītāja Marita Līdaka.

Šobrīd patversmes aprūpē atrodas 14 dzīvnieki. Skolotājas atzina, ka lielākais ieguvums ir tas, ka palīdzēt un radīt prieku kādam bieži vien neprasa daudz, tikai vēlmi atbalstīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti