Trūcīgie jau stāv rindās pēc pārtikas pakām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas trūcīgie iedzīvotāji visā Latvijā otrdien sāk saņemt bezmaksas pārtikas pakas. Tās saņems aptuveni 98 000 iedzīvotāju. Gan Rīgā, gan reģionos sociālajos dienestos pēc pārtikas pakām veidojas rinda. Valsts mērķis ir ne tikai nodrošināt iedzīvotājus ar pirmās nepieciešamības pārtikas precēm, bet arī mēģināt vuņus atgriezt darba tirgū.

Rēzeknē bezmaksas pārtikas pakas dala gan sociālajā dienestā, gan Sarkanā Krusta telpās jau no pulksten 9, un interese ir liela. „Tur bija rinda jau no rīta, jau pirms pusdeviņiem no rīta. Neliela rindiņa, cilvēki kaut kur seši bija, pēc tam uz pusdeviņiem jau nāca, nāca klāt visu laiku. Pašlaik jau ap kādiem cilvēkiem 20-30 ir [saņēmuši pakas],” pa telefonu sazvanīta, stāsta Rēzeknes pilsētas Sociālā dienesta pārstāve Jekaterina Lušņikova.

Rīgā ir deviņas vietas, kur saņemt pārtikas pakas. Zemgales priekšpilsētā pārtiku sāks dalīt vien no pulksten 13, taču sociālais dienests jau saņēmis vairākus interesentu zvanus. „Varu pateikt, ka mēs šodien tikai pēc vieniem sākam dalīt, bet man zvanījuši uz telefonu jau ir diezgan daudzi cilvēki un interesējušies, konkrēti no cikiem, līdz cikiem, kuros laikos. Tā kā šī informācija ir izlikta sociālajos dienestos, ir daudzi, kas automātiski man jau zvana un jautā. Dalīšana pati sāksies mums kā Samariešu fondam  Ernestīnes ielā no pulksten vieniem līdz pieciem,” stāsta nodibinājuma „Samariešu fonds” pārstāve Ingūna Kasparāne.

Šādi cerēts ne vien nodrošināt iedzīvotājus ar auzu pārslām, griķiem, rīsiem un citiem produktiem, bet arī viņus integrēt atpakaļ  darba tirgū. „Mēs tā rēķinam, ka līdz gada beigām būs sešas pakas pieejamas vienai trūcīgai personai, bet toties ir palielinājies sniedzamās palīdzības apjoms, arī par higiēnas pakām. Papildus visam tiks sniegti arī tā saucamie sociālās iekļaušanās pasākumi, ar kuriem mēs mēģināsim cilvēkus atgriezt ikdienas dzīvē atpakaļ no šī trūcīgā statusa,” norāda Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Socioloģe un darba tirgus un sociālās politikas pētniece Līga Rasnača norāda, ka ar šādiem pabalstiem cilvēkus atgriezt darba tirgū nebūs viegli. Daļa trūcīgo iedzīvotāju pakas tālāk pārdodot, bet tie, kas tās izmanto, pateicoties ēdienam, darbu neatradīs.

„Jautājums ir, vai šo vienmēr var apvienot. Jā, es zinu un mēs visi zinām, ka mums tas maģistrālais virziens ir caur darba tirgus atgriešanu risināt nabadzību. Jautājums ir, vai vienmēr tas ir iespējams. Kam tiešām noder šīs pārtikas pakas? Bieži vien tās noder laukos dzīvojošām, trūcīgām daudzbērnu ģimenēm, kas viņas nepārdod, bet kas viņas tiešām izmanto, jo tie cilvēki jau ir ļoti dažādi, kas ir trūcīgā situācijā. Tas nav aktīvās nodarbinātības pasākums, un tas principā nevar būt aktīvās nodarbinātības pasākums. Tāpēc domāt, ka ar pārtikas pakām mēs atgriezīsim [cilvēkus] darba tirgū, nu tas ir drusku naivi,” uzskata Rasnača.

Pakas izsniedz 480 vietās visā Latvijā, tostarp sociālajos dienestos. No jūnija plānots sākt dalīt arī bezmaksas saimniecisko preču pakas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti