Traumpunktos pacientu pieplūdums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pēdējo dienu laikā būtisks pacientu skaita pieaugums. Iestājoties atkalai, slimnīcā prognozē, ka darba mazāk nekļūs. Pacientu pieplūdumu izjūt arī Liepājas reģionālās slimnīcas traumpunktā.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā jau tagad visus pacientus apkalpot ir grūti.

"Uzņemšanas telpa tagad pamazām sāk pildīties ar pacientiem. Tagad veidojas atkala un sagaidām, ka būs lielāks pacientu pieplūdums uzņemšanā. Piemēram, tagad slimnīcā nodaļas jau ir pārpildītas. Akūtos pacientus mēs liekam ambulatorajā nodaļā, līdz ar to situācija nopietna. Daudz operējamu pacientu, zāles noslogotas," pastāstīja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts, rezidents Justs Sauka.

Slimnīcā nākas pacientus ar vieglākām traumām sūtīt mājās, aicinot atgriezties citā dienā, "ja ir viens izolēts lūzums gados jaunam cilvēkam, kur mēs zinām, ka nebūs nekādas nopietnas komplikācijas. Mēs prioritizējam pacientus, ja ir pacients gados ar, piemēram, lauztu augšstilba kaulu," pastāstīja Sauka.

Uz apledojušajām ielām traumas gūst cilvēki visās vecuma grupās, norādīja traumpunktā.

Ārsti īpaši lūdz cilvēkiem, kuriem ir grūti pārvietoties arī vasarā, tagad izvērtēt nepieciešamību doties pastaigās. Krītot var gūt ļoti nopietnas traumas un kaulu lūzumus.

Slidenās ielas otrdienas rītā radīja apjukumu arī Liepājā, cilvēki ar grūtībām gāja uz darbu, bet daudzi vecāki izlēma savus bērnus uz skolu nelaist. Līdz dienas vidum Liepājas reģionālās slimnīcas traumpunktā bija vērsušies jau 50 cilvēki. Galvenokārt cilvēki ir izmežģījuši potītes, taču konstatēti arī dažādi lūzumi.

Liepājas reģionālas slimnīcas pārstāve Indra Grase zināja teikt, ka tik slidenas ielas Liepājā bijušas pirms vairākiem gadu desmitiem.

Liepājas reģionālas slimnīcas pārstāve Indra Grase
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Otrdien, 20.decembrī, Latvijā ir spēkā oranžais brīdinājums spēcīga apledojuma dēļ. Lietus ietekmē apledojums uz ceļiem var veidoties atkārtoti arī pēc tam, kad ceļš ir apstrādāt ar pretslīdes materiāliem.

Ceļu apledojuma un atkalas dēļ var tikt atcelti reģionālo autobusu reisi vai būtiski kavēties to izpilde.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti