Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veic Latvijā unikālu operāciju, ļaujot saglabāt citādi amputējamu roku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Lauris Repša ar komandu 8 stundu garā operācijā pirmo reizi Latvijā veicis pilnīgu augšdelma kaula aizvietošanu ar endoprotēzi. 

Operācija veikta kādam 38 gadus vecam vīrietim, kura kaulu smagi skārusi onkoloģiska saslimšana. Slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš skaidroja – ierasti šādās situācijās roku nāktos amputēt, taču pēc šīs operācijas Zariņš prognozē, ka pacienta roka teju pilnībā atgūs normālas funkcionēšanas spēju.

“Lai ārstētu saslimšanu, bija nepieciešams ķirurģiski evakuēt kaulaudus, kas bija izmainīti. Šinī gadījumā izdevās konstatēt, ka saslimšana ir tikai un vienīgi kaulā. Saglabājot apkārtējos mīkstos audus, izdevās reducēt šo kaulu un ievietot kaula vietā mākslīgu endoprotēzi, kas aizvieto gan pleca locītavu, gan pašu augšdelma kaulu, gan elkoņa locītavu,” skaidroja Zariņš. 

Traumatologa Laura Repša komandā operāciju palīdzēja veikt ortopēdijas rezidents Andris Levis, anesteziologs Jeļena Solovjova, operāciju māsas Ilona Jevsejeva un Aija Avotiņa, kā arī anestezioloģijas māsa Anda Bukša. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti