Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroju vadīs Anita Šķinuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Konkursā uz Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktora amatu uzvarējusi Anita Šķinuma, informēja Valsts kancelejā.

Šķinuma līdz šim bijusi kuģa sardzes stūrmane uzņēmuma “Royal Boskalis Westminster N.V.” piederošos kuģos, ko pārvalda “Anglo-Eastern Ship Management Ltd.”.  Ieņemot šo amatu, Šķinumas galvenie pienākumi bijuši saistīti ar kuģa vadīšanu, piedalīšanos kravas un kuģa operācijās, rūpēšanos par personu drošību un radio sakaru kontrolēšanu. 

Uzņēmumā “Royal Boskalis Westminster N.V.” konkursa uzvarētāja strādājusi sešus gadus, paralēli no 2017. gada beigām līdz 2018. gada sākumam Šķinuma bijusi arī lektore Latvijas Jūras akadēmijā. 

Latvijas Jūras akadēmijā arī pati Šķinuma ieguvusi profesionālo bakalaura grādu jūras transportā ar piešķirto jūras vadītāja kvalifikāciju. Amata pretendente pārvalda angļu valodu. 

Atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Izvērtējot pretendentu sniegumu konkursa gaitā, atlases komisija par konkursa uzvarētāju noteica Anitu Šķinumu. Viņas kandidatūra ir ieteikta satiksmes ministram, kurš jau izteicis atbalstu un Šķinumas kandidatūru virzīs apstiprinājumam Ministru kabinetā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā bija: Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, kā arī Satiksmes ministrijas Jūrlietu departamenta direktore Laima Rituma. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras. 

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs izmeklē aviācijas, jūras negadījumus, kā arī smagas dzelzceļa avārijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti