Tramvaja kustība pār Brasas tiltu janvārī netiks slēgta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tramvaja kustība pār Brasas tiltu janvārī netiks slēgta, kā iepriekš draudējis būvnieks, norādīja Rīgas domes Satiksmes departamentā. Departaments patlaban veic jau trešo tirgus izpēti, kuras rezultātu bija plānots skatīt šodien, taču tirgus izpētes termiņu šodien lemts pagarināt līdz 6. janvārim.

Tramvaja kustība pār Brasas tiltu janvārī netiks slēgta
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Lietuviešu būvkompānija "Kauno tiltai" iepriekš norādījusi, ka nespēj vienoties par konservācijas darbu veikšanu ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un tādēļ varētu 1. janvārī slēgt tramvaju satiksmi pār Brasas tiltu. Uzņēmuma vadība ar brīdinājumu vērsusies pie pašvaldības, jo uzņēmums jau divas reizes iesniedzis departamentam piedāvājumu cenu aptaujai par veicamajiem darbiem, taču uzaicinājums slēgt vienošanos joprojām nav saņemts.

"Kauno tiltai" Latvijas reģiona vadītājs Mindaugs Kazakevičs apstiprināja, ka Brasas tiltu sabiedriskajam transportam slēgs, ja tas apdraudēs cilvēku dzīvības.

"Nē, 1. janvārī Brasas pārvads netiks slēgts tramvajiem, bet tiklīdz tiks konstatēts apdraudējums cilvēku dzīvībai, tas tiks izdarīts, un tas var notikt jebkurā brīdī," stāstīja Kazakevičs.

Atbildot uz jautājumu par to, kāpēc pieminēts 1. janvāris, viņš teica: "Tas bija brīdinājums pasūtītājam. Pārvads ir nodots "Kauno tiltai" un pasūtītājs ir Satiksmes departaments, bet process iet ļoti ilgi. Mēs gaidām kādus soļus no departamenta. Turklāt priekšā ir ziema. Mēs neko nevaram ietekmēt, mēs esam tikai būvnieki, un mēs informējām pašvaldību – ja nekas netiks darīts, tad mēs slēgsim pārvadu.

Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante norādīja, ka patlaban tirgus izpēte norit jau trešo reizi, kuras rezultātu plānots skatīt pirmdien.

"11. decembrī uzsākām tirgus izpēti par papildu darbu izmaksu noskaidrošanu. Divas reizes veicām šo izpēti, jo saskaņā ar labas pārvaldības principiem mums nebija pārliecības un nevarējām objektīvi noskaidrot, vai iesniegtās cenas ir atbilstošas reālajai tirgus situācijai. Tāpēc 20. decembrī izsludinājām trešo tirgus izpēti. Mēs šajā reizē būtiski palielinājām pretendentu skaitu. Esam izsūtījuši vairāk nekā 10 pretendentiem pieprasījumu, cik tad izmaksā šie darbi. Šodien līdz pēcpusdienai būvniekiem jāatsūta šie piedāvājumi," stāstīja Dimante.

Minētie plānotie darbi uz Brasas pārvada ir sliežu pārcelšana uz ārmalu un tilta ieziemošana. Taču būvnieki norādījuši, ka pēc darba grafika pārvada konservācijas darbiem bija jābūt pabeigtiem līdz decembra beigām, bet departamenta pārstāvji neesot ieinteresēti sadarbībā un savlaicīgā būvdarbu termiņu izpildē.

Tikmēr ''Rīgas satiksmes'' pārstāvis Viktors Zaķis stāstīja, ka nav informācijas par satiksmes organizācijas izmaiņām, tāpēc arī pēc 1. janvāra tramvajs, visticamāk, turpinās kustību pār Brasas tiltu. Vienlaikus gadījumā, ja tramvaja kustību pēkšņi pārtrauc, "Rīgas satiksme" bez pārejas laika nespētu nodrošināt līdzšinējā apjoma pārvadājumus. Par to vēstulē informēta arī Rīgas dome un būvnieki.

"Mēs šobrīd nevaram teikt, ka tramvaju kustība tiks slēgta. Mums tādu ziņu nav par to, ko tad ar to tiltu darīs "Kauno tiltai" un Satiksmes departaments. Ir skaidrs, ka tur ir vajadzīgi papildu autobusi un to šoferi, ja tramvaja kustību slēdz. Tāds lēmums būtu kritisks Mežaparka iedzīvotājiem, jo mums nav patlaban tādas kapacitātes, lai pārvadājumus tad nodrošinātu līdzšinējā apjomā. Protams, ka arī mēs gribam dzirdēt, kāds būs tas galējais lēmums – vai atstās tramvaja kustību pār Brasas tiltu, vai ne," sacīja Zaķis.

Dimante gan papildināja, ka jebkuras satiksmes organizācijas izmaiņas ir iepriekš jāsaskaņo ar Satiksmes departamentu, kas nav izdarīts.

"Mēs līdz šim nekādas satiksmes organizācijas shēmas neesam saskaņojuši par Brasas pārvadu. Pēc līguma, ja būvnieks veic kādas izmaiņas vai slēdz satiksmi, tas ir jāizziņo septiņas dienas iepriekš. Mums nav pamata bažām, ka tilts tiks slēgts; ja tas notiks, tad tie būs tiesvedību darbi un līgumsodi," norādīja Dimante.

Ar "Kauno tiltai" Latvijas Radio pagaidām neizdevās sazināties.

SIA "Kauno tiltai" ir atbildīgi par pārvadu, un iepriekš vēstulē pašvaldībai uzņēmums norādījis - ja līdz 1. janvārim dome nesniegs informāciju par konservācijas darbu sākšanu vai pārvada tehniskā stāvokļa monitoringu, uzņēmums plāno slēgt pārvadu jebkāda veida satiksmei, tostarp arī sabiedriskā transporta kustībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti