Panorāma

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro

Panorāma

Pie Zatlera mājas novieto ceļa zīmi

Par traģēdijas iemesliem: ceļa stāvoklis ir pieņemams

Traģiskajā autoavārijā Taurupē slikto ceļa segumu neviens nevaino

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Taurupes autoavārijā, kur dzīvību zaudēja seši cilvēki, nav vainojams sliktais ceļa segums, uzsver „Latvijas Valsts ceļi”. Ātrumu ierobežojošās zīmes uz tā izvietot neesot nepieciešams. Par to, ka Zaubes-Taurupes ceļš visā tā garumā ar atļauto 90 kilometru ātrumu stundā nav droši izbraucams, pārliecinājās Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa.

Brauciena laikā pa līkumoto ceļu LTV šoferis atzīst, ka brauktu uz 80, 90 kilometriem stundā, viņš uz ceļu nenoturētos. „Priekšā ir pagrieziens. Tas ir diezgan ass. Es neredzu, kas tur priekšā notiek. Mitrs. Un te tā nelaimīgā vieta,” saka LTV šoferis.

Traģēdijas vietā trešdien valda klusums. Bojāgājušie aizvesti, arī sadauzītais „Audi”. Par notikušo atgādina tikai mirušo tuvinieku un citu vietējo sanestie ziedi un svecītes un liktenīgajam kokam noskrāpētā miza.

Katram blakus neizstāvēsi un ik ceļa līkumā policistu arī nenoliksi – tā saka vietējie pēc notikušās traģēdijas, nesteidzoties tajā vainot tikai slikto ceļu. Protams, tas ir stipri līkumains un pēc ziemas ne pārāk labu segumu, bet citādi – normāls lauku ceļš, saka paši taurupieši, norādot – katram pašam jāizvērtē, pirms kura līkuma piebremzēt.

„Vienmēr braukuši te ātri. Neviens nav čammājies, pa naktīm notiek trakas lietas, brauc, kauc mašīnām riepas, zili dūmi kūp, kad dragā,” saka vietējais iedzīvotājs Ivars.

„Nu, ātrumi ir, jā, tieši šim cilvēkam patika ātri braukt, ja tas bija tiešām viņš pie stūres,” saka policists Leo. Faktu, ka cilvēki brauc ātri, apstiprina cits vietējais iedzīvotājs Jānis.

„Ir bijis, jā, ka ik pa laikam te kāds pabrauc ātri, jā, sevišķi piektdienas vakaros. Sevišķi tur, kad brauc no Ķeipenes puses, tur tas viens trakais līkums. Tur šogad jau divas mašīnas bijušas grāvī,” saka Jānis.

Taurupes pagasta pārvaldē atzīst – ik pa laikam jauniešiem patīk ātri pabraukāties, bet lielu avāriju līdz šim nav bijis, un ar grāvī ieslīdējušajiem auto jaunieši parasti tiekot galā paši, pat neizsaucot policiju. Liktenīgais Zaubes Taurupes ceļš neesot ne labāks, ne sliktāks par citiem līdzīgiem ceļiem, un pa to katru dienu braucot arī skolēnu autobuss.

„Šis ceļš, neteikšu, ka ir ideālā stāvoklī, bet viņš atbilst normālam lauku grants seguma ceļam. (..) Ja mašīna pa ceļu var sasniegt ātrumu ap 100 km stundā, tad pa sliktu ceļu jūs ar tādu ātrumu nepabrauksiet,” saka Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis.

„Šim ceļam Zaube Taurupe ir noteikta ceļu uzturēšanas klase. Dažas dienas pirms negadījuma ceļš tika nogreiderēts, kas varbūt savā ziņā izprovocēja šim autovadītājam pārkāpt braukšanas ātrumu, tā ka ceļš bija normāls,” norāda „Latvijas Valsts ceļi” centra reģiona Ogres nodaļas vadītājs Regnārs Baumanis.

Savs skatījums par ceļa kvalitāti ir arī policistam Leo. „Nu, visā garumā nav [nevar braukt ātri]. Tajā vietā es domāju, ka noteikti varēja [braukt uz 90 km/h], bet nu ir vietas, kur, protams, nevar, ir arī asāki līkumi (..) Es domāju, ka nē, es tur bieži braucu, pats arī braucu uz 90, nekādas problēmas nav bijušas,” saka Leo.

Uz jautājumu, vai bīstamākajos ceļa posmos nevajadzētu uzstādīt brīdinājuma vai ātrumu ierobežojošās zīmes, „Latvijas valsts ceļos” atbild noliedzoši, arī Taurupes pagasta pārvaldē norāda – pat likums paredz, ka uz grants ceļiem vadītājam pašam jāizvērtē pieļaujamais ātrums.

„Jūs  domājat, ja tur būtu uzlikta zīme, piemēram, 70, 50, šis braucējs būtu braucis ar šo zīmes ātrumu?” retoriski vaicā Stafeckis.

Valsts policijas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis otrdien intervijā Latvijas televīzijai atzina – uz šāda ceļa brīdinājuma zīmēm vajadzētu būt. Latvijas valsts ceļos norāda – ja policija prasīs, zīmes izvietos, bet paliks neskaitāmi tādi paši ceļi ar tādiem pašiem līkumiem, un tikai autovadītāju saprāts var pasargāt no līdzīgām traģēdijām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti