Panorāma

Māja Dobelē, kur notika traģēdija

Panorāma

Tiesa attaisno L.Loginovu un A.Pečaku

Traģisks gada sākums

Traģēdija Dobelē: Nedēļu nepamana dzīvoklī mirušus vecākus un četrus raudošus bērnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

To nevarēja nedzirdēt – tā saka Valsts policija par traģisku gadījumu Dobelē, kad pēc vecāku nāves, iespējams, narkotiku pārdozēšanas dēļ, četri mazi bērni nedēļu pavadījuši aizslēgtā dzīvoklī pie atvērta loga.

Lai gan ģimene dzīvojusi pilsētā, daudzdzīvokļu mājā, neviens no kaimiņiem policijā nav vērsies. Jaunākais bērns – deviņus mēnešus veca meitenīte – no bada un atūdeņošanās miris. 

Policijā vēršas bērnu vecāmāte

Policijā otrdien, 3.janvarī, pēcpusdienā vērsusies bojāgājušās sievietes māte, kad, atgriežoties mājās pēc vairāku nedēļu ilgas ciemošanās, konstatējusi, ka ar meitu nav iespējams sazināties, bet viņas aizslēgtajā dzīvoklī dzirdama bērnu raudāšana.

Uz notikuma vietu devās policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri, lai tiktu dzīvoklī, iekāpa pa atvērto 2.stāva logu.  Glābējiem pavērās šausminoša aina – dzīvoklī miruši atradās 1963.gadā dzimis vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, bet zem gultas – mirusi deviņus mēnešus jauna meitenīte.

Vēl bez mirušajiem dzīvoklī atradās trīs, četrus un piecus gadus veci bērni.

Eksperti konstatējuši, ka pēdējo reizi bērnu māte redzēta 27.decembrī. Iespējams, 27.decembrī arī iestājusies abu vecāku nāve.

Vardarbīgas nāves pazīmes netika konstatētas, taču ticamākais vecāku nāves iemesls ir narkotisko vielu pārdozēšana.

Tas, kad iestājusies zīdaiņa nāve, vēl nav zināms. Zīdaiņa nāves apstākļus skaidros tiesu medicīnas ekspertīzē, taču, visticamāk, bērns miris no bada, pieļauj policija.

Pārējo trīs bērnu organismi bija novājināti no neēšanas un atūdeņošanās, tāpēc viņi pašlaik atrodas slimnīcā.

Satriec līdzcilvēku vienaldzība

Policija ir šokēta par līdzcilvēku vienaldzību, jo, visticamāk, vecāki bija miruši jau nedēļu un pa atvērto dzīvokļa logu būtu varēts dzirdēt bērnu raudas. Taču likumsargiem neviens par to nav ziņojis.

Policija notikušo atklājusi vien pēc tam, kad pie viņiem vērsusies mirušās sievietes māte, kura pēc ilgākas prombūtnes nav varējusi sazināties ar savu meitu.

Dobeles traģēdija: Policija ir šokēta par līdzcilvēku vienaldzību
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

"Ir redzams tas, ka logs ir vaļā. Bērni visu laiku ir bļāvuši. Faktiski tā ir sociālā māja.

Kaimiņi, kā mēs varam secināt no pašreiz rīcībā esošās informācijas, neviens īpaši nav licies ne zinis. Un šī aina pavērās ļoti, ļoti šausminoša," atklāja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis norādīja, ka ģimene dzīvojusi pašvaldības piešķirtā dzīvoklī. Ģimenei bijis trūcīgas ģimenes statuss, taču sociālie darbinieki šo ģimeni raksturojuši pozitīvi.

Septembra sākumā pieņemts lēmums par vīrieša nošķiršanu no ģimenes, tomēr pēc tam vīrs ar sievu esot salabuši un atsākuši kopdzīvi. Ģimene neesot bijusi vietējās bāriņtiesas redzeslokā.

"Nav novērotas konfliktsituācijas, it sevišķi pēdējā laikā.

Un ir novērots tas, ka dzīvoklis ir tīrs, bērni apkopti, paēduši un apģērbti, un nekas nav liecinājis par kaut kādām negatīvām tendencēm," teica Zellis.

Pēc viņa teiktā – lai arī kas tiks pierādīts kriminālprocesā, šajā gadījumā vairāk ir runa par sabiedrības attieksmi pret šādiem gadījumiem, kad "mēs kaut kam paejam garām".

"Šinī gadījumā, izskatās, mēs esam pagājuši garām trīs cilvēku dzīvībām. Viena no tām ir deviņus mēnešus vecs bērns. Paldies Dievam, ka nepagājām garām vēl trīs bērnu dzīvībām," sacīja Zellis.

Kaimiņiene: Nekas neliecināja, ka tajā dzīvoklī ir notikusi traģēdija

Daudzdzīvokļu māja, kurā notika traģēdija, ir neliela divstāvu ēka ar deviņiem dzīvokļiem, no kuriem apdzīvoti vien daži. Ēkā, kas atrodas pārsimts metrus no policijas iecirkņa, vienā dzīvoklī arī trešdien turpinājās pamatīga uzdzīve – tā tur esot ikdiena.

Bet viena sastaptā iemītniece - Elfrīda Sīmane, kura gada nogalē bijusi ciemos pie radiem, stāsta –  tas, ka bērnu raudas neviens nav dzirdējis, nav pārsteigums.

"Tur gāja mūzika un televizors, gaismas dega - nekas neliecināja, ka tur ir tukšums," norāda Sīmane.

Ģimene bāriņtiesas redzeslokā nav bijusi, un arī satiktā sieviete stāsta, ka ne ar ko šī ģimene nav atšķirusies no citām.  Sociālajā dienestā šī adrese esot zināma, bet arī tikai tāpēc, ka pirms diviem gadiem, kad ģimene atbraukusi no ārzemēm, ļoti aktuāls bijis dzīvokļa jautājums.

"Protams, viņiem bija zems ienākumu līmenis, un viņi bija arī sociālās palīdzības saņēmēji.

Visās apsekošanas reizēs mājoklis bija ļoti kārtīgs un tīrs, un sociālā darbiniece pat uzteica, ka ļoti laba šī ģimene," stāsta Sociālā dienesta Sociālā darba atbalsta daļas vadītāja Iese Goldberga.

Mantkārīgas slepkavības Rīgā, Jēkabpilī un Bauskā

Šā gada pirmajās dienās Valsts policija reģistrējusi arī trīs slepkavības, visas – mantkārīgos nolūkos. Divos gadījumos bojāgājušās personas iepriekš bija izsludinātas meklēšanā. 

Jēkabpils pusē zemes rakšanas laikā atrasts līķis. Iepriekš šis cilvēks meklēts kā bezvēsts pazudis. Valsts policijas priekšnieks Ķuzis informēja, ka slepkavība pastrādāta mantkārīgos nolūkos.

Vēl samērā nesen kāda slepkavība notikusi Bauskā. Sievieti noslepkavojuši divi jaunieši, kam viņa izīrējusi dzīvokli. Jaunieši sievietes līķi sadalīja divos gabalos un atstājuši to uz balkona divos polietilēna maisos. Arī šī sieviete tika uzskatīta par bezvēsts pazudušu. Sievietes telefonu un daļu viņas mantas jaunieši nodevuši lombardā.

Savukārt Rīgā atrasta sieviete, kurai konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes. Arī viņa nogalināta mantkārīgos nolūkos.

“Divas lietas, kas Latvijā dara noziedzību: sadzīviska vardarbība un nemotivēta agresija. Mūs ne tika daudz ietekmē globālie draudi, bet sadzīviskas lietas. Mēs viens otru iznīcinām par sīkām lietām,” emocionāli notikušo komentēja Valsts policijas priekšnieks Ķuzis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti