Tradicionālajā Ziemassvētku sērijā – trīs jaunas pastmarkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Pasts 27.novembrī izdod trīs jaunas pastmarkas tradicionālajā sērijā "Ziemassvētki", lai ikviens iedzīvotājs jau laikus varētu nosūtīt gada nogales svētku sveicienus. Ziemassvētku tematikai veltīto filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Latvijas Pasts izdevis tradicionālās gada nogales pastmarkas, akcentējot svētku tuvošanos un sveicienu savlaicīgu nosūtīšanu. . Pasta vērtszīmes izdotas uz pašlīmējošas pamatnes, un līdz ar tām radīta arī īpaša svētku aploksne 1500 eksemplāros.

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību € 1,00 ir paredzēta vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 500 000 eksemplāru. Savukārt pastmarka ar nominālvērtību € 1,42 atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 3. zonā, bet šīs pastmarkas tirāža ir 100 000 eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību € 1,54 izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu uz valstīm, kas atrodas 4. zonā

Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected].        

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994.gadā, un līdz šim izdots vairāk nekā 70 Ziemassvētku pastmarku vairāk nekā simts miljonu eksemplāru tirāžā. Līdz šim izdotās pastmarkas Ziemassvētku sērijā apskatāmas te

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti