Panorāma

Jauniešiem sava Saeima

Panorāma

Gatavība Eiroparlamenta vēlēšanām

"Tilta efekts" – pacienti nāk paši

«Tilta efekts» - pacienti uz Stradiņa slimnīcu ierodas paši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sastrēgumi un pircēji, kas netiek uz veikaliem – ar to vien Deglava tilta slēgšanas ietekme nebeidzas. To jūt arī Rīgas lielāko slimnīcu neatliekamās palīdzības centros. Kopš Brasas tilta vienas daļas un Deglava pārvada pilnīgas slēgšanas satiksmei neatliekamās palīdzības brigādes (NMPD) izbrauc tikai pie tiem pacientiem, kuru veselība ir apdraudēta un nepieciešama ātra rīcība. Savukārt pārējie pacienti, kuri kādu iemeslu dēļ negrib traucēt ģimenes ārstu vai tuvāko poliklīniku, slimnīcās tagad ierodas paši. Rīgas otrā galā, Pārdaugavā esošajos Stradiņos, šādu pacientu skaits ir dubultojies.

Kopš slēgti vairāki tilti, pacientu uzlidojumu piedzīvo Stradiņi. Cilvēki gan atsaucas NMPD aicinājumam viņus lieki nesaukt un tāpēc uz slimnīcu ierodas paši. Latvijas Televīzija novēroja, ka ieradušies pacienti ar dažādām kaitēm - vienam ir apsaitēts īkšķis, bet cits, laiku īsinot, pļāpā pa mobilo tālruni. Nav sajūtas, ka viņu veselībai draud briesmas. Slimnīcā šo pieplūdumu nešaubīgi saista ar uzklausīto aicinājumu lieki netramdīt.

"Pacientu skaits, to, kas nāk paši meklēt palīdzību, ir dubultojies. Mēs esam spiesti ar rekordlielu pacientu skaitu tikt galā. 200 diennaktī. Tas, ko mēs varam darīt, ir lūgt vērsties tuvākajās poliklīnikās. Mēs neatsakām, bet brīdinām, ka gaidīšana sasniedz 3-4 un vairāk stundas," teica Neatliekamās medicīnas centra vadītāja Anita Kalēja.

Pacientu šķirošana šeit bijusi vienmēr. Prioritāte vienmēr būs tie, kurus atved ar sirēnām un smagi slimus. Tāpēc pārējiem rindā gaidītājiem  jārēķinās, ka rentgenu vai citu izmeklējumu diez vai veiks Stradiņos. "Arī izmeklējumi, kas jāveic tiem pacientiem, ko atved ātrā palīdzība, tie jau nav pieauguši sakarā ar tilta slēgšanām. Mēs tiešām lūdzam pārdomāt, ja problēma nav tik akūta, vai nav pašam izdevīgāk pie ģimenes ārsta, kurš arī nosūta uz analīzēm vai uz tuvāko ārstniecības iestādi, kur ģimenes ārsti ir pieejami," teica Kalēja.

Rīgā neatliekamo palīdzību diennaktī izsauc vidēji 400 reizes. Pusē gadījumu pietiktu ar zvanu ģimenes ārstam. Darba dienās no pieciem vakarā līdz astoņiem rītā, kā arī brīvdienās un svētku dienās konsultācijas var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni. Tā numurs ir 66016001 un medicīniskus padomus var saņemt latviešu, krievu un angļu valodā. Tāpat sestdienās veselības centros un poliklīnikās strādā dežūrārsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti