Dienas ziņas

Turpinās smagas kaujas par Soledaru un Bahmutu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Tiesu darbiniekiem šogad plānots algu pieaugums

Tiesu darbinieku atalgojumu šogad varētu celt par 16%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Tiesu darbinieki tiks pie prasītā algu kāpuma. Tomēr tas nebūs tik liels, kādu vēstulē bija lūguši tiesu sistēmā strādājošie. Pēc šīs dienas sarunas starp tieslietu ministri Inesi Lībiņu-Egneri ("Jaunā Vienotība") un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu panākta vienošanās algas šogad celt par 16%.

Tiesu darbinieku atalgojumu šogad varētu celt par 16%
00:00 / 01:47
Lejuplādēt

Decembrī Tieslietu ministrijai tika nosūtīta atklāta, apmēram 900 tiesu darbinieku parakstīta, vēstule. Tajā teikts – algu nepalielināšanas gadījumā varētu notikt streiks. Atalgojuma pieaugumu šobrīd pieprasa nozares mazāk atalgotie darbinieki – tie, kuru algas "uz papīra" sasniedz no 900 līdz 1200 eiro.

"Tas neaptver tiesnešus, tas aptver tātad tiesu darbiniekus – tiesnešu palīgus, tiesnešu sekretārus, tulkus, arhivārus," skaidroja tieslietu ministre.

Tiesu darbinieki algu pieaugumu prasīja 24% apmērā. Tik liels pieaugums ekonomiskās situācijas dēļ, lai naudu neatņemtu citām prioritātēm, nebūšot. Tomēr algu palielināšana ir plānota – par 16%.

"Tas arī ir tas, ko Tieslietu padome akceptēja vasarā, kad vēl nebija zināmas šīs darbinieku prasības. Šobrīd ir runa par 16% pieaugumu, jo pieprasījums ir iesniegts jau toreiz un Ministru kabinets šobrīd skata tā laika pieprasījumu," piebilda Augstākās tiesas priekšsēdētājs Strupišs.

Arī ministre norādīja, ka budžeta pieprasījums 4,4 miljonu vērtībā, lai celtu algas par apmēram 16%, tika iesniegts jau vasarā, pirms darbinieki bija izteikuši savas prasības. Tāpat arī, ņemot vērā šī brīža ekonomisko situāciju, augstāk šo summu pacelt nav iespējams.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Tomēr tieslietu ministre solīja, ka 2024. gadā to mēģinās darīt, jo, kā viņa uzsvēra, tiesu varas stiprināšana ir viens no Latvijas stūrakmeņiem – stiprinot tiesu varu, tiek stiprināta arī valsts.

"Šis 4,4 miljonu eiro pieprasījums ir tāds, kuru mēs šobrīd budžetā varam pieņemt, neatņemot kādai no citām prioritātēm, kas arī ir sabiedrībai būtiski. No savas puses varu teikt, ka ir izdarīts viss maksimālais, jau Tieslietu padomē apstiprinātais pieprasījums šobrīd bez jebkāda papildus jautājuma tiek akceptēts, bet vēl klāt pielikt diemžēl, lai cik es to ļoti gribētu, ekonomiskā situācija neļauj," sacīja Lībiņa-Egnere.

Budžets vēl ir jāpieņem Saeimā, un tas gaidāms pavasarī.

Amatpersonas šodien pēc tikšanās arī norādīja, ka ir vienisprātis, ka ir jāturpina stiprināt tiesu vara, spriedumu izpilde, kā arī ir jāstrādā pie Tieslietu akadēmijas izveidošanas.

KONTEKSTS:

Decembrī Tieslietu padome saņēma 924 tiesu darbinieku kolektīvo vēstuli par inflācijas ietekmi uz tiesu darbinieku atalgojumu. Nozare aicina valdību rast iespēju šajā gadā katrai tiesu darbinieku kvalifikācijas pakāpei noteikt proporcionālu darba algas paaugstinājumu vismaz 24% apmērā. Divas trešdaļas tiesu darbinieku ir gatavi streikot, ja viņiem nepacels algu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti