Tiesneses slimības dēļ pārceļ sprieduma paziņošanu Mottes strīdā ar TM

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Rīgas apgabaltiesa spriedumu Valsts nekustamā īpašuma aģentūras (VNĪA) bijušā ģenerāldirektora Jāņa Mottes prasībā pret Tieslietu ministriju (TM) par 115 399 latu morālās kompensācijas piedziņu paziņos 25.jūnijā. Kā aģentūrai LETA norādīja apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, sprieduma pasludināšana tika pārcelta, jo tiesnese ir saslimusi.

Jau ziņots, ka pērn decembrī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa daļēji apmierināja Mottes prasību, piedzenot 1000 latu morālo kompensāciju saistībā ar dzīvokļu izīrēšanas krimināllietu, 5012 latu zaudējumus, kā arī tiesāšanās izdevumus 266 latu vērtībā. Savukārt pārējā daļā prasība tika noraidīta.

Apelācijas sūdzības par šo tiesas spriedumu iesniedza gan Motte, gan TM.

Motte vērsās tiesā ar prasību par 115 399 latu morālās kompensācijas piedziņu. Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) preses sekretāre Līga Ādamsone, TM 2011.gada maijā sniedza paskaidrojumus lietā, norādot, ka ministrija konkrēto prasību neatzīst.

Kā paskaidroja Ādamsone, vienošanās ar Motti netika plānota, kā arī cita kompensācijas summa nebija piedāvāta. Likums "Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu" neparedz TM pilnvaras lemt par morālā kaitējuma apmēru, tostarp vienojoties ar personu.

Morālā kaitējuma fakta esamību konstatē un tā apmēru nosaka tiesa civilprasības kārtībā, norādīja Ādamsone.

2001.gada decembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors cēla apsūdzību pret bijušajiem VNĪA valdes locekļiem - Andi Zalpēteru, Voldemāru Sprūžu, Andri Priedīti, Ervīnu Ceihneru un Māri Tekocēlu -, kā arī Motti. Prokuratūra lietu tiesai nodeva 2004.gada sākumā.

Apsūdzībā toreiz bija norādītas 173 nelikumīgu dzīvokļu piešķiršanas gadījumu epizodes. Lietas izskatīšanā prokurors Aleksandrs Stepanovs atteicās no 72 epizodēm un no apsūdzības daļas par zaudējumu nodarīšanu valstij. Lietas izmeklēšana ilga vairākus gadus.

Apsūdzības raksts lietā liecināja, ka ar Mottes gādību valsts dzīvokļu īres tiesības saņēma bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume (TB/LNNK), bijušais vides ministrs Vents Balodis (TB/LNNK), VNĪA valdes locekļi un tagad apsūdzētie Teko un Zalpēteris, kā arī komponists Raimonds Pauls (TP) un citi.

Dzīvokļi ar VNĪA valdes lēmumu izīrēti Rīgā, Liepājā, Jūrmalā, Jelgavā un Daugavpilī.

Gan Rīgas Centra rajona tiesa, gan Rīgas apgabaltiesa pieņēma apsūdzētajiem attaisnojošu spriedumu šajā lietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti