Panorāma

Ko māca topošajiem juristiem?

Panorāma

No Latvijas izraida Pakistānas studentu

Turpinās skolēnu dziesmu un deju svētku izvērtēšana

Tiesībsargs IZM iesaka Skolēnu dziesmu svētku programmu pakārtot bērnu labsajūtai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pirmdien, tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili, tiesībsargs Juris Jansons mudināja Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku programmu pakārtot bērnu labsajūtai un pieļaujamai noslodzei.

Kā ziņo Latvijas Radio korespondents Ivo Leitāns, pēc tikšanās Seile un Jansons pauda, ka viņiem ir vienots viedoklis par to, kādām jābūt prioritātēm dziesmu svētku rīkošanā. Pirmkārt, tā ir bērnu drošība un veselība, svētki pašiem bērniem, tam seko tradīciju kopšana un mākslinieciskā kvalitāte.

Tiesībsargs Seilei ieteica, ka turpmāk būtu jāievēro bērnu pieļaujamā noslodze, un arī svētku programma būtu jāveido atbilstoši tai, nevis otrādi. Tāpat jānodrošina bērnu pamatvajadzības – regulāras un pilnvērtīgas ēdienreizes, dzeramais ūdens, piemērotas naktsmītnes, nodrošinot arī privātumu. Jansons norāda, ka svētku organizatoriem jābeidz atsaukties uz tradīcijām, ka dalībniekiem grūtības bijis jāpiedzīvo vienmēr

Svētkos bērnu sadzīves apstākļiem jābūt saprātīgiem, tomēr tas gan nenozīmē, ka jānodrošina individuālas istabiņas bērniem, atzina abas amatpersonas.

"Svētki ir ļoti svarīgi," sacīja Seile. "Bet ir ļoti svarīgi, lai, organizējot svētkus, būtu ievērotas prioritātes noteiktā secībā. Kā pirmajai prioritātei, kā jau iepriekš esmu minējusi, ir jābūt bērnu veselībai un drošībai. Nākamais – svētki bērniem. Trešais – latvisko tradīciju saglabāšana, un ceturtais – mākslinieciski kvalitatīvi svētki," teica ministre.

Savukārt Dziesmu un deju svētku izvērtēšanas komisija nolēma nākamajos svētkos katrā lielajā koncertā norīkot operatīvo vadības grupu, kas būtu trenēta tikt galā ar jebkuru nestandarta situāciju. Vēl komisija vērtēja deviņas bērnu ģībšanas versijas, kas izskanējušas publiskajā telpā un no ekspertiem. Dažas no versijām - piemēram, ka bērni nepietiekami gulējuši - atmestas kā nepārbaudāmas, bet citas - tostarp par bezskābekļa kabatu veidošanos estrādē vai nesamērīgām slodzēm mēģinājumos - turpinās skatīt nākamajās sēdēs.

"Ir skaidrs, ka būs operatīvo pasākumu štābs. (..) Otra lieta ir risku vadība pasākumu laikā (..)," sacīja komisijas vadītājas vietnieks, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš. Viņš uzsvēra, ka tiks arī vērtēts, cik bērnu drīkst atrasties uz skatuves koncertā.

Jau ziņots, ka sestdienas, 11. jūlija, vakarā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā medicīniskā palīdzība sniegta desmitiem bērnu, 17 nogādāti slimnīcā. Tas tiek skaidrots ar neierasto slodzi un nedēļas laikā sakrāto nogurumu.

Mēģinājums tika pārtraukts un pēc dažām stundām paziņots, ka svētdien plānotais svētku gājiens atcelts.  Savukārt agrā svētdienas rītā tika ziņots, ka svētku dalībniekiem netiks liegts doties gājienā pēc pašu iniciatīvas un visi iecerētie satiksmes ierobežojumi paliek spēkā. Šāda situācija daļai dalībnieku radīja neskaidrības un sūdzības par informācijas trūkumu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti