Tiesībsargs aicina premjeru apturēt RPIVA likvidāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas process ir sasteigts un nav pietiekoši izvērtēts un sagatavots, uzskata tiesībsargs Juris Jansons, aicinot premjeru apturēt šīs ieceres virzību.

Paziņojumā medijiem Tiesībsarga birojs norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), neievērojot Eiropas Komisijas rekomendācijas, bez izdiskutēta, strukturāla, finansiāli pamatota reformu plāna grasās likvidēt RPIVA, pievienojot Latvijas Universitātei (LU) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai (JVLMA).

Janvārī organizētajās publiskajās konsultācijās IZM apsprieda jautājumus par RPIVA studentu pārņemšanu un mantas sadali, bet par iecerēm likvidēt RPIVA un pievienot to LU nekādas konsultācijas vai apspriedes ar RPIVA personālu un studentiem nav bijušas, norāda tiesībsargs.

Tiesībsarga ieskatā, IZM pauž pretrunīgu informāciju:  no vienas puses, RPIVA studenti varēs turpināt esošās studijas, no otras puses, RPIVA likvidācija veicinās studiju programmu skaita samazināšanu. Turklāt, ja LU neveido jaunas studiju programmas, var rasties situācija, ka RPIVA studentiem būs jāturpina studijas LU zemākā kursā, norāda tiesībsargs.

Tiesībsargs Juris Jansons
00:00 / 01:23
Lejuplādēt

Tiesībsargs aicina Ministru prezidentu Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība) apturēt rīkojuma projekta par RPIVA likvidāciju tālāku virzību, uzliekot par pienākumu ministrijai pienācīgi informēt sabiedrību par uzsāktajiem procesiem, izdiskutēt un saskaņot ieplānotās reformas mērķi un īstenošanas kārtību ar visām ieinteresētajām personām, argumentēti pamatojot ieinteresēto pušu priekšlikumu noraidījumu, īpaši, ņemot vērā, lai reformas procesa gaitā iespējami mazāk tiktu skartas studējošo intereses. 

Tikmēr IZM valsts sekretāra vietniece Agrita Kiopa pirmdien medijiem skaidroja, ka, integrējot RPIVA Latvijas Universitātē, tomēr iecerēts pašreizējās programmas turpināt līdz 2020.gadam. Līdz tam laika no augstskolas reorganizācijas varētu iegūt piecus miljonus eiro, ko ieguldītu skolotāju izglītībā.

Ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

Augstākās izglītības padome neiebilst pret RPIVA reorganizāciju, bet uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai precizēt projektu. Tikai pēc tam lēmums nonāks valdībā. 

Savukārt RPIVA studenti un personāls rīkoja protesta gājienu, iebilstot pret šādu ieceri. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti