Dienas ziņas

No šodienas Latvijā nedrīkst braukt ātrāk par 90 km/h

Dienas ziņas

Lībiešu krastā pēta nemateriālo kultūras mantojumu

Tiesībsarga birojs sāk kampaņu pret mobingu

Tiesībsarga birojs sāk kampaņu pret mobingu – emocionālo vardarbību darbā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Arī Tiesībsarga birojā pēc palīdzības arvien biežāk vēršas mobingā cietušie – dažādu nozaru darbinieki, taču eksperti spriež, ka patiesībā emocionālā vardarbība darbavietās ir daudz izplatītāka, jo vairums cietušo izvēlas klusēt. Lai palīdzētu atpazīt mobingu un iedrošinātu ar to cīnīties, Tiesībsarga birojs sāk īpašu informatīvo kampaņu sociālajos tīklos.

Kampaņas seja ir kādas valsts iestādes iepirkumu speciāliste Elza, kura saskaras ar netaisnību savā darba vietā. Mēģinot pret to cīnīties, viņa kolektīvā kļūst par izstumto, cieš no ilgstošas emocionālas vardarbības – aprunāšanas, draudiem, pazemojumiem, līdz galu galā ir spiesta aiziet no darba.

Elza ir izdomāts tēls, bet aprakstītās situācijas kampaņas veidotāji ņēmuši no reāliem gadījumiem Tiesībsarga biroja praksē.  

"Mobingu baro bailes. Mobinga spēks ir tieši proporcionāls baiļu sajūtai. Šīs kampaņas mērķis ir panākt to, lai cilvēki uzzina, kas ir mobings un ka pret to ir jācīnās. Likums ir upura pusē. Tāpēc mēs ar šo kampaņu gribam iedrošināt, ka labāk neklusēt, nepalikt vienaldzīgam, ja kādu kolēģi abižo, izturas neētiski, pazemo, profesionāli noniecina," sacīja Tiesībsarga biroja vecākā juriste Elīna Ūsiņa.

Cilvēki, kuri Elzas stāstā atpazīst savu pieredzi, var vērsties pēc palīdzības Tiesībsarga birojā, kas šādus gadījumus izskata un konsultē par tālāko rīcību, piemēram, vēršanos Valsts darba inspekcijā vai policijā.

Jāatgādina, ka nedēļas nogalē Latvijas Televīzija ziņoja par Rīgas Stradiņa universitātes profesori, kurai tiesas otrajā instancē izdevies pierādīt, ka darbavietā pret viņu īstenots mobings un nevienlīdzīga attieksme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti