Tiesai nodota krimināllieta par klasesbiedrenes slepkavību Carnikavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts 18 gadus vecs jaunietis par savas klasesbiedrenes slepkavību Carnikavā, informēja prokuratūra.

Apsūdzētais 2022. gada 26. jūnijā kopā ar savu klasesbiedreni atradās meža masīvā Carnikavas promenādes rajonā un brīdī, kad cietusī vēlējās doties mājās, apsūdzētais slepkavības nolūkā uzvilka rokās gumijas cimdus un sāka žņaugt meiteni. Cietusī pretojās apsūdzētā noziedzīgajām darbībām un centās aizbēgt, bet apsūdzētais viņu panāca un turpināja žņaugt, ap kaklu aptinot viņas garos matus.    

No gūtajiem miesas bojājumiem, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi smagiem miesas bojājumiem, kas bīstami dzīvībai, cietusī notikuma vietā mira.

Pēc minēto darbību veikšanas apsūdzētais meitenes līķi paslēpa meža masīvā.

Par izdarīto noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas rajona tiesai.

Prokuratūra norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Šā gada 27. jūnijā par šo noziedzīgo nodarījumu tika aizturēts bojāgājušās paziņa, kurš šobrīd atrodas apcietinājumā.

27. jūnijā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka no iepriekšējā vakara bezvēsts prombūtnē atrodas kāda 2003. gadā dzimusi sieviete. Viņa pēdējo reizi redzēta 26. jūnijā Ādažu novada Carnikavā kopā ar savu paziņu – 2004. gadā dzimušu vīrieti.

Policija nekavējoties sāka saņemtās informācijas pārbaudi un sievietes meklēšanu. Tās pašas dienas pievakarē Carnikavas meža masīvā likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē esošās sievietes līķi ar acīmredzamām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Vienlaikus tajā pašā dienā ap pulksten 13.30 Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka bezvēsts prombūtnē esošās sievietes paziņa atrodas Rīgā uz kādas daudzdzīvokļu mājas jumta un, iespējams, vēlas izdarīt pašnāvību. Notikuma vietā ieradās operatīvie dienesti, lai novērstu pašnāvību. Dienestu sadarbības rezultātā jaunais vīrietis tika aizturēts turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Izmeklēšanas laikā vīrietis atzīts par aizdomās turēto kriminālprocesā. Tika noskaidrots, ka iespējamais vainīgais bijis bojāgājušajai sievietei iepriekš pazīstams un noziegums, visticamāk, izdarīts personīgu motīvu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti