Tiesai nodod vēl vienu piesavināšanās krimināllietu pret administratori Zakrevsku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Prokuratūra Rīgas rajona tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par piesavināšanos apsūdzēta bijusī maksātnespējas procesa administratore Una Zakrevska, noskaidroja aģentūra LETA.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA, neminot apsūdzētās vārdu, norādīja, ka apsūdzētā bija iecelta par divu fizisku personu maksātnespējas administratori.

Apsūdzētā bija piekļuvusi fiziskas personas maksātnespējas procesā iegūtajiem naudas līdzekļiem, kuri iegūti no izsoles nodrošinājuma maksājuma un no nekustamā īpašuma izsoles. Administratore mantkārīgā nolūkā nolēma prettiesiski iegūt maksātnespējas procesā iegūtos naudas līdzekļus.

Realizējot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētā administratore prettiesiski ieguva vairāk nekā 121 669 eiro, kurus izlietoja savām vajadzībām, uzskata prokuratūra.

Apsūdzētā pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas un 318.panta trešās daļas. Šie panti paredz atbildību par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka sēdes datums patlaban nav vēl nozīmēts.

Jau ziņots, ka maijā prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai citu krimināllietu, kurā bijusī vēja enerģijas ražotāja SIA "Winergy" maksātnespējas procesa administratore Zakrevska apsūdzēta par aptuveni 148 000 eiro piesavināšanos.

Tiesa lietu skatīs 24.septembrī.

Apsūdzētā bija iecelta par uzņēmuma maksātnespējas administratori. Apsūdzētā, pildot uzņēmuma administratora pienākumus, mantkārīgu tieksmju vadīta, prettiesiski aprēķināja sev atlīdzību, pēc kā no uzņēmuma konta veica prettiesiskus naudas līdzekļu pārskaitījumus uz savu personīgo kontu, kopsummā 148 203 eiro apmērā, kurus izlietoja savām vajadzībām.

Par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Valsts policija (VP), neminot aizdomās turētās vārdu, paziņojumā presei februārī rakstīja, ka pēc tam, kad VP rīcībā nonāca informācija par iespējamiem pārkāpumiem "Winergy" maksātnespējas procesa laikā, 2015.gada februārī sākts kriminālprocess pret kādu bijušo uzņēmuma maksātnespējas administratori.

Būdama "Winergy" maksātnespējas procesa administratore, viņa ieguva parādnieka mantas pārvaldīšanas tiesības un, izmantojot jauniegūto stāvokli, izstrādāja shēmu, kādā veidā piesavināties uzņēmumam piederošos naudas līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti