Tiesai nodod lietu pret prokremlisko aktīvistu un diviem nepilsoņiem par darbībām pret Latvijas valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Augusta izskaņā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā apsūdzētas trīs personas – viens Latvijas pilsonis un divi nepilsoņi – par darbību, kas vērsta pret Latvijas suverenitāti.

Aģentūrai LETA zināms, ka lietā apsūdzēts Latvijas pilsonis, prokremliskais aktīvists Jurijs Aleksejevs un nepilsoņi Dimitrijs Sustretovs un Pjotrs Pogorodnijs saistībā ar interneta vietnes "imhoclub.lv" darbību.

Prokuratūrā aģentūru LETA informēja, ka pēc divu apsūdzēto iniciatīvas tika izveidots projekts, kurā tika nodibināta biedrība un izstrādāta interneta vietne, kuras izveidošana, attīstība un uzturēšana tika finansēta no Krievijas Ārlietu ministrijas pakļautībā esošiem nodibinājumiem. LETA jau rakstīja, ka šī vietne ir "imhoclub.lv".

Prokuratūrā uzskata, ka vietnes patiesais mērķis bija Latvijas informatīvajā telpā īstenot informatīvās ietekmes pasākumus, proti, veidot konkrētās vietnes satura kopumu, kas saistīts ar propagandas un dezinformācijas izplatīšanu nolūkā palīdzēt Krievijai stiprināt ietekmi Latvijā.

Laikā no 2016. līdz 2018. gadam apsūdzētie organizētā grupā nodrošināja projekta attīstību, finanšu piesaisti, dibināja kontaktus ar Krievijas vadības un fondu amatpersonām. Interneta vietnes saturu apsūdzētie veidoja atbilstoši iepriekšminēto nodibinājumu noteiktajām vadlīnijām.

Par šīm darbībām katrs organizētās grupas dalībnieks saņēma atlīdzību no projektā radītajiem juridiskajiem nodibinājumiem un biedrības, kuriem finansējumu aptuveni 150 000 eiro apmērā piešķīra kāds Krievijas fonds. Laikā no 2016. līdz 2018. gadam apsūdzētie interneta vietnē ievietoja ne mazāk kā 1016 publikācijas ar mērķi panākt Krievijas valsts institūcijām vēlamu ietekmi uz Latvijas informatīvo telpu, skaidro prokuratūra.

Viens no viņiem apsūdzēts arī par to, ka publiski slavināja un attaisnoja PSRS īstenoto noziegumu pret cilvēci – deportācijas.

LETA jau iepriekš ziņoja, ka

Valsts drošības dienesta (VDD) publiskajos pārskatos Aleksejevs minēts kā prokremliskais vai Krievijas tautiešu politikas aktīvists.

Kriminālprocess tika sākts 2018. gada 17. oktobrī, bet 23. novembrī aizturētas trīs personas, kā arī VDD veica kratīšanas ar aizturētajiem saistītos objektos.

Aleksejevam citā lietā par naida kurināšanu, neatļautu šaujamieroču munīcijas glabāšanu, kā arī par bērnu pornogrāfijas apriti Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa piesprieda divus gadus ilgu cietumsodu, kā arī probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Rīgas apgabaltiesa 4. oktobrī slēgtā sēdē izskatīs Aleksejeva apelācijas sūdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti