Tiesa noraida Lindermana prasību pret Āboltiņu; Lindermans lēmumu pārsūdzēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noraidījusi biedrības „Dzimtā valoda” līdera Vladimira Lindermana prasību pret Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu ("Vienotība"); Lindermans apņēmies tiesas lēmumu pārsūdzēt.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams ceturtdien.

Savukārt Lindermans pastāstīja, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs. Viņš uzskata, ka tiesas lēmums ir netaisnīgs.

Iepriekš paziņojumā medijiem Lindermans norādīja, ka tiesā vērsies, lai apturētu apmelojumus, kas vērsti pret biedrības „Dzimtā valoda” līderiem.

Pieteikums vērsts pret parlamenta spīkeri Solvitu Āboltiņu un laikrakstu „Latvijas Avīze”, no katra tiek prasīta morālā kompensācija piecu tūkstošu latu apmērā.

Iesniedzējs klāsta, ka intervijā laikrakstam Āboltiņa norādījusi uz viņa iepriekšējo darbību, „no kuras spilgtākais moments ir aicinājums gāzt valsts varu”, taču Lindermans uzsver, ka tiesa viņu šajās apsūdzībās ir attaisnojusi un tādējādi viņš ir apmelots.

„Nākamā rindas kārtībā ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Juristi jau gatavo prasību pret viņu,” iepriekš pavēstījis Lindermans.

Pēc šīs biedrības iniciatīvas Latvijā 18.februārī notika tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredzēja valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Referendumā tas netika atbalstīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti