Tiesā nonāk «Trasta komercbankas» likvidācijas lieta ar 11 apsūdzētajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kas saistīta ar „Trasta komercbankas” likvidāciju. Lietā apsūdzētas 11 personas, informēja prokuratūra. 

14. novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors nosūtījis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā apsūdzētas 11 personas par:

  • izspiešanu organizētā grupā,
  • piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu divu uzņēmumu maksātnespējas procesu laikā,
  • nolaidību,
  • par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, ja tas izdarīts organizētā grupā.

Tāpat pret divām juridiskajām personām uzsākti procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu.

Kopumā personas sauktas pie kriminālatbildības par deviņiem noziedzīgiem nodarījumiem vai to atbalstīšanu.

Pirmstiesas kriminālprocesa laikā apvienoti divi kriminālprocesi,

un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurori sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem veikuši virkni izmeklēšanas darbības, lai tiktu atklāti un izmeklēti apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgie nodarījumi.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

2017. gada janvārī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, kuras rīcībā nonāca informācija par iespējamiem pārkāpumiem „Trasta komercbankas” likvidācijas procesā, uzsāka kriminālprocesu par izspiešanu organizētā grupā un par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, ja tas izdarīts organizētā grupā.

Policija noskaidroja, ka 2016. gadā, izmantojot „Trasta komercbankas” likvidācijas procesu savtīgās interesēs, divi maksātnespējas administratori pēc iepriekšējas vienošanās veica izspiešanu organizētā grupā kopā ar vēl četrām personām. Likvidācijas procesā tika piedāvāts akcionāriem, kam ir aktīvi šajā bankā, pret atlīdzību tos saņemt, būtībā izspiežot šos līdzekļus, un vēlāk izspiestos līdzekļus legalizējot, atklāja policijā.

2017. gada nogalē lieta nodota prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai. LTV ziņoja, ka lietā, iespējams, figurē uzņēmēji Mārtiņš Krūms, Guntars Slišāns un Īrijas pilsonis Timotijs Džozefs Kellijs. Iepriekš policija bija aizturējusi maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu, maksātnespējas administratoru Ilmāru Krūmu un uzņēmēju Jorenu Raitumu.

LTV raidījums "De facto" ziņoja, ka „Trasta komercbankas” likvidācijas lieta tika apvienota ar izmeklēšanu par pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos, jo abās centrālā persona bija Māris Sprūds. Kopumā lietā figurēja 11 personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti