Panorāma

Panorāma

Panorāma

Otrais mēģinājums veiksmīgāks

Gaidīs Saeimas atļauju G. Grevcovas tiesāšanai

Tiesa lūgs Saeimas atļauju deputātes Grevcovas tiesāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmā tiesas sēde Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") tiesāšanai par iespējamu melošanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) bija pavisam īsa. Jo, lai sāktu deputātes tiesāšanu, ir jālūdz Saeimas atļauja. Tiesa apņēmās šādu lūgumu parlamentam nosūtīt jau otrdien.

Uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas tiesā Glorija Grevcova neieradās bērna slimības dēļ. Taču lietas izskatīšana atlikta vēl viena būtiska iemesla dēļ – Grevcovu sargā Saeimas deputāta imunitāte. Tiesas sēdē lietas izskatīšana nemaz nesākas.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka par piekrišanu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Saeimas locekli lemj Saeima pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma.

Savukārt deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, tiek izslēgts no Saeimas sastāva.

Lai gan Glorijai Grevcovai deputātes pilnvaras piešķirtas laikā, kad lieta jau bija tiesā, tiesnesis Erlens Ernstsons pēc prokurora un advokāta uzklausīšanas piekrita lūgt Saeimas atļauju deputātes tiesāšanai un nākamo tiesas sēdi nozīmēja pēc nepilna mēneša.

Nākamā tiesas sēde plānota 17. janvārī. "Ja uz nākamo tiesas sēdi, piemēram, pat ja viņa ieradīsies, bet nebūs Saeimas atļaujas, arī tad nāksies atlikt, kamēr nebūs Saeimas atļauja saņemta," skaidroja prokurors Edijs Pastars.

Deputāte apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai – gan par iegūto izglītību, gan par darbavietu. Izmeklēšanā atklājies, ka deputāte nav ne studējusi Sporta pedagoģijas akadēmijā, ne arī strādājusi amatā, ko norādījusi aprakstā par darba pieredzi.

Lai gan deputāte norādījusi uz pārrakstīšanos, prokurors atklāja, ka oficiāli lietas materiālos šāds deputātes skaidrojums nav minēts. Atbilstīgi kriminālpārkāpumu gradācijai Grevcovai inkriminētais pārkāpums uzskatāms par vieglāko. Par šādu nodarījumu krimināllikums paredz brīvības atņemšanu ne vairāk par trīs mēnešiem.

Tomēr deputātam, lai zaudētu mandātu, ar to ir pietiekami. Notiesājoša sprieduma gadījumā, ja tādu pieņems arī galējā tiesu instance, Glorija Grevcova zaudēs deputāta mandātu.

Pašlaik gan, neskatoties uz apsūdzību, deputāte var turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus, jo Saeimas kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums, Latvijas Radio norādīja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Glorija Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei!" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

"TV3 Ziņas" vēstīja, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte Grevcova melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). 

Partijā norādīja, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK esot pieļauta "pārrakstīšanās kļūda", par kandidātu aizpildot sadaļu "Izglītība".  "Stabilitātei!" arī norādīja, ka vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par neslavas celšanu par "nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšanu publiskajā plašsaziņas līdzeklī".

Oktobrī pret Grevcovu ierosināto lietu par iespējami apzinātu nepatiesu ziņu sniegšanu prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti