Tautas panorāma

Tukuma novadā – jaunpienācējiem bažas par pastāvības zaudēšanu

Tautas panorāma

Smiltenes novadā pievienojamie novadi cer uz lielākiem ieguldījumiem

Valmieras novadā grandiozas būves, bet nesakārtots tirgus laukums

«Tautas panorāma» Valmieras novadā: Grandiozas būves, bet nesakārtots tirgus laukums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tā ir bīstama vieta, kur var sasist brilles un salauzt kaulus. Tādas sūdzības "Tautas panorāma" saņem par tirgus laukumu Valmierā. Kāpēc Valmieras pašvaldībai ir pa spēkam īstenot grandiozas būves un sekmēt biznesa attīstību, bet tā nespēj izdomāt, kā sakārtot tirgu? Ko iedzīvotāji saka par pašvaldības darbu un par gaidāmo kopīgo saimniekošanu jaunizveidotajā plašajā Valmieras novadā?

Jaunajā apvienotajā novadā Valmierai klāt nāks vēl Beverīna, Burtnieki, Kocēni, Naukšēni, Mazsalaca, Strenči un Rūjiena. Kopā iedzīvotāju skaits pārsniegs 51 tūkstoti. Tas ir aptuveni uz pusi lielāks, nekā Valmierā dzīvo tagad. 

"Nu, nezinu. Tā liekas, ka Valmiera būs tas galvenais centrs un tiem pārējiem būs līdzekļi mazāk. Viņi būs tā kā atstumtāki," izteicās Valmieras iedzīvotāja Dace Gaiduka.

Savukārt novada iedzīvotāja Anna Debora Gaugere uzskata, ka situācija uzlabosies:

 "Nezinu, iespējams, ka vairāk iespējas būs. Tagad arī nav slikti, bet es domāju, ka tiešām būs vairāk iespējas."

Beverīnas novada iedzīvotāja Raisa Lukina uzsvēra, ka novadā jāsataisa ceļi, trotuāri. Viņa cer, ka lielākā novadā tas notiks.

Visvairāk pret apvienošanos iebildumi ir skanējuši no Burtniekiem. Daudzi tur dzīvojošie strādā Valmierā. Nodokļi nāk no Burtniekiem, un vietējie ir apmierināti ar to, kā bija.

"Viss ir bijis labi! Nekad ne par ko sūdzības nav bijušas. Vienmēr viss ir bijis. Kā aizej pie pagasta priekšnieka, paprasi kaut ko, vienmēr nāks pretim, kaut ko izdomās," pastāstīja Burtnieku iedzīvotāja Rasma Repina.

Valmiera izceļas ar to, ka iedzīvotājiem pilsētā ir, kur strādāt. Bezdarbs ir pat zemāks nekā Rīgā. Pie varas pilsētā jau septīto gadu ir partijas "Valmierai un Vidzemei" mērs Jānis Baiks. Lai arī pašvaldība ir saimniekojusi  ar visai ievērojamām parādsaistībām, tomēr tā ir spējusi arī veiksmīgi ieguldīt nozīmīgos attīstības projektos.

"Nu, ieceres jau te tuvumā arī ir grandiozas. Nu, kā būs, redzēsim. Mūsu teātri arī taisās siltināt, līdz ar to arī funkcionāli pārkārtot un pārbūvēt. (..) Lai viss izdodas!" komentēja Rihards Rudāks.

Valmieras iedzīvotāja Rūta Rebnika priecājas, ka tiek domāts par pilsētas skaistumu. Savukārt Sanda Bērziņa uzsvēra, ka ir atplaukusi arī kultūra, kas, protams, nav pieejama Covid-19 laikā.

Iedzīvotāju biežāk minētie projekti ir Jāņa Daliņa stadiona ļoti dārgā un vērienīgā pārbūve, jaunais peldbaseins un topošais Valmieras industriālais parks. 

Jāņa Daliņa stadions Valmierā 2020.gada oktobrī
Jāņa Daliņa stadions Valmierā 2020.gada oktobrī

Viena no ekonomiskās rosības radītajām blaknēm Valmierā ir dzīvokļu trūkums. Tieši pēdējos gados pašvaldība ir sākusi būvēt sen gaidītos īres namus.

"Vērtēju kā patiesi labu šo darbību. Pati esmu rīdziniece, te dzīvoju koronas laikos. Salīdzinot ar Rīgu, šeit ir sakoptāka vide, mājas ir atjaunotas. Man kā cilvēkam vienkāršajam, staigājot pa ielu, te viss izskatās daudz labāk nekā Rīgā," izteicās Līga Balcere.

Valmieras iedzīvotāja Zane Mērdaka pastāstīja, ka jauno dzīvokļu kvalitāte ir laba. Sākumā šķitis, ka izmaksas par dzīvokli būs lielas, bet tās esot pat mazākās nekā tad, kad sieviete dzīvojusi vecā mājā pilsētā.

Īres nami Valmierā. Attēls ilustratīvs.
Īres nami Valmierā. Attēls ilustratīvs.

Tirgus laukums Valmierā – tas ir sāpīgs temats. Lai arī tirgus pieder nevis pašvaldībai, bet privātīpašniekam, tomēr, valmierieši un ne tikai valmierieši gribētu, lai pilsētas vadība tomēr kaut kādi spēj problēmu atrisināt.

Vietējais iedzīvotājs Andis Safronovičs uzsvēra, ka cilvēki laukumā var viegli nokrist un sasisties, ja neskatās uz kājām. Laukums ir bedrains, un rudenī tajā esot milzīgas peļķes vai ledus.

Valmieras tirgus nelīdzenais segums
Valmieras tirgus nelīdzenais segums

Arī Inna Laimīte apstiprināja, ka cilvēki tirgus laukumā mēdz nokrist. Viņa pat redzējusi, ka kādu aizved ar neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Ne tikai plašajā jaunajā novadā, bet arī Valmieras pilsētā vēl ir ļoti daudz mazo ieliņu, kas sen prasās pēc remontiem. Arī to ļoti gaida no jaunās domes.

"Pilsēta ir daudz maz sakopta, bet skatoties uz šitām ieliņām – tādu ielu ir ļoti daudz. Un, es domāju, ka viena gada vai piecu gadu laikā tas nav paveicams. Šai ielai ir vismaz tagad jau ierīkota jauna apgaismošana. Tas jau ir daudz!" norādīja Gunārs Ambergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti