Panorāma

JRT rekonstrukcijas darbu dēļ plaisas blakus namos

Panorāma

50 gadu kopš gāzes eksplozijas Jelgavā

Latgalē visvairāk gaida pārmaiņas veselības aprūpē

«Tautas panorāma»: Latgalē visvairāk gaida pārmaiņas veselības aprūpē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Ko no jaunās valdības ministriem gaida vēlētāji? Iedzīvotāji Latgalē uzskata, ka vissasāpējušākie jautājumi ir veselības aprūpē, kā arī ar steigu jāveicina dzimstība. Šādu viedokli “Tautas panorāmai” pauda iedzīvotāji Istalsnā un Ludzā.  

Mazapdzīvotais Istalsnas ciems atrodas netālu no Krievijas robežas Ludzas novadā. Te vēlēšanās uzvarēja “Saskaņa”, taču visai labi rezultāti bija arī Zaļo un Zemnieku savienībai, kā arī “Jaunajai Vienotībai”.

No jaunās valdības iedzīvotāji gaida, lai tā domātu par demogrāfiju – kā panākt, lai mazapdzīvotajos, gandrīz tukšajos ciemos atgrieztos iedzīvotāji.  

“Te cilvēku dzīvu ieraudzīsi, ap sirdi siltāk paliek,” atzina Ludzas novada iedzīvotājs Vilis.

Viņaprāt, valdībai ir jārisina demogrāfijas jautājums, “lai paskatās pie igauņiem, kādas naudas māmiņām maksā un visu pārējo”. Savukārt veselības ministram būtu jāpanāk, lai valsts apmaksātu zāles un iedzīvotājiem tās būtu lētākas. 

Arī piecpadsmit kilometrus attālajā Ludzā cilvēkus satrauc demogrāfija un attīstība.

“Tagad viss tikai Rīgā. Uz vietas šeit arī vajag attīstīt. Tāpēc, ka cilvēki jau pazūd no šejienes. Tagad gāju pa pilsētu, pretī tikai pensionāri, un es uzreiz domāju – kur ir mūsu jaunatne,” stāsta Ludzas iedzīvotāja Larisa.

“Ņirgāšanās par cilvēkiem. Cilvēki staigāja uz vēlēšanām, viņi valdību pusgadu nevar sataisīt. Ko tur domāt pārējo…” kritisks par politiķiem ir Ludzas iedzīvotājs Andris.

Vēlētāji Varakļānu novadā balsis pārsvarā atdevuši par tā sauktajām jaunajām partijām – Jauno konservatīvo partiju, “KPV LV”, kam cieši seko “Attīstībai/Par!”. Vēlētāji neslēpj vilšanos par nespēju izveidot valdību, savukārt daļa pauž vienaldzību. Iedzīvotāji Varakļānos kritizē arī iepriekšējās valdības apstiprināto veselības aprūpes sistēmu, kas dalītu iedzīvotājus atkarībā no samaksātajiem nodokļiem.

“Es ārstējos tikai par naudu, jo man ātrāk vajag un viss, es maksāju naudu,” saka Varakļānu novada iedzīvotājs Jānis.

Savukārt Iveta vēlētos, lai būtu mazākas rindas pie ārstiem: “Lai tiktu pie zobārsta, pašlaik gaidu trīs mēnešus rindā, nerunāsim par vecākiem cilvēkiem, kuriem, lai tiktu pie viņa, ir jādomā, - viņiem nav mašīnas, transporta…”

Varakļānu novada iedzīvotājs Vladislavs savukārt atklāj, ka balsojis par “zaļzemniekiem” un viņu atstāšanu opozīcijā vērtē negatīvi. “Es domāju, ka atgrūst malā pavisam nevajadzētu, bet viņi laikam negrib tos vecos,” noteica Vladislavs.

Daudzi Varakļānu iedzīvotāji nobažījušies arī par attīstību un nepietiekamu atbalstu uzņēmējiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti