Taupot karsto ūdeni, aicina atcerēties par bīstamo legionellu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Cilvēkus, kuri spiedīgajos ekonomiskajos apstākļos mēģina taupīt karsto ūdeni, aicina atcerēties par bīstamo leģionāru slimību, ko izraisa legionella baktēriju savairošanās.

Legionellas vairojas ūdens tvertnēs, cauruļvados vai stāvošā ūdenī, kā arī ūdens sildītājos, kur karstā ūdens temperatūra ir zem 50 grādiem. Bīstamā baktērija atrodama arī uz virsmām.

Tādēļ cilvēki, kuri dušu izmanto reti, tiek aicināti ūdeni vismaz vienu minūti notecināt. “Problemātiskā puse ir krāni, dušas galviņas un tā tālāk. Ja šīs iekārtas netiek lietotas regulāri, ir jānotecina ūdens. Tiek aizskaloti šie te riski,” sacīja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns.

Valdības lēmums ļauj ēkās samazināt karstā ūdens temperatūru, bet tad secīgi ir jāveic profilaktiskie pasākumi. “Rīgas namu pārvaldniekā” uzsver, ka ne no vienas mājas iedzīvotāju kopības nav saņemts lūgums samazināt karstā ūdens temperatūru.

Pēdējos piecos gados reģistrēti 225 leginelozes gadījumi, no tiem 26 bija letāli. Bet šogad reģistrēts vislielākais letālo gadījumu skaits – miruši 11 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti