Panorāma

Ostu padomē spriedīs par dzelzceļa elektrifikācijas nākotni

Panorāma

Arī Lielbritānijā izskrien Latviju

Tapusi grāmata par S. Āboltiņu

Tapusi grāmata par ekspolitiķi Solvitu Āboltiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tapusi grāmata par bijušo "Vienotības" līderi un  Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu. Grāmatas izdošana raisījusi lielu sabiedrības un arī politiķu interesi. Autori uzskata, ka uz visiem jautājumiem atbildes tomēr nav rastas.

"Cilvēkam, kurš ir ļoti sekojis politikai, es domāju, būs visinteresantāk šo lasīt, jo tur atklājas arī citas puses, ne tikai politika. Jo mēs jau politiķus vērojam tikai vairāk kā politiķus, bet šeit viņa ir vairāk kā cilvēks atklāta," spriež viens no grāmatas autoriem Juris Lorencs.

"Pilnīgi visu viņa pati arī nepastāsta, par dažiem jautājumiem viņa teica – tas lai paliek memuāriem.

Nu, piemēram, ka politikā viņa ir gājusi, lai nebūtu jāšķiras no ģimenes, lai būtu kopā ar bērniem biežāk, nekā tas būtu tad, ja viņa kļūtu par vēstnieci kādā ārvalstī," norāda viens no grāmatas autoriem Egīls Zirnis.

Ekspolitiķe Āboltiņa atzīst: "Protams, ir kaut kādas lietas, kas ir noklusētas un kur jautājumus varbūt arī neuzdeva,

jo ir lietas, kas arī ir bijušas sāpīgas, ir bijušas arī sāpīgas nodevības. Nav bijis mērķis šajā grāmatā kādam kaut ko ļoti sliktu pateikt."

Grāmatas pamatā ir intervijas ar Āboltiņu. Viņa uzskata, ka tas ļaus sabiedrībai uzzināt, kāpēc viņa pieņēmusi konkrētus lēmumus un pavērs iespēju ielūkoties politikas aizkulisēs.

KONTEKSTS:

Āboltiņa politikā ienāca 2001.gadā, kad iesaistījās partijā "Jaunais laiks". 2010.gadā Āboltiņa kļuva par politiskās apvienības "Vienotība" valdes līdzpriekšsēdētāju un ar laiku par priekšsēdētāju. Kad 2010.gadā viņu ievēlēja Saeimā, Āboltiņa kļuva arī par Saeimas priekšsēdētāju. Bet pērn novembrī "Vienotības" valde Āboltiņu nolēma izslēgt no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad partija sprieda par ekonomikas ministra maiņu. 2017.gada nogalē viņa deputāta mandātu nolika.

Āboltiņa pirms 12.Saeimas sasaukuma beigām atgriezās diplomātiskajā dienestā. Šogad februārī viņa sāka darbu Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktores amatā, un viņai piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs. Jūlija beigās Āboltiņa no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa saņēma akreditācijas vēstules darbam Latvijas vēstnieces amatā Itālijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti