Dienas ziņas

Bijušās Jāņmuižas profesionālās vidusskolas ēku posta vandaļi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Remonta laikā Talsu pamatskola mājo piecās novada vietās

Talsu pamatskola remonta laikā mājo piecās novada vietās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Talsu pamatskolā pirmo reizi tās vēsturē sākta ēkas renovācija, tāpēc pēc rudens brīvlaika skolēni tajā vairs neatgriezās. Mācībām tiek izmantots vietējais bērnu un jauniešu centrs, draudzes nams un citu skolu telpas. Bet vecāko klašu skolēni ik rītu mēro aptuveni 20 kilometrus uz Vandzenes muižu, kur apdzīvo agrāk likvidētas skolas telpas.

No rītiem pustumsā Talsu pamatskolas audzēkņi steidzas uz pirmo no trim autobusiem, lai dotos uz 20 kilometrus attālo Vandzeni. Saraksts izveidots pēc rotācijas principa, kas nozīmē, ka ik pēc pāris dienām bērniem ļauts pagulēt 40 minūtes ilgāk. To var novērot arī pirmajā mācību stundā – daļa skolēnu pievienojas brīdi vēlāk, un skolotāji par to nedusmojas.

"Jā, skolotājam jābūt ļoti elastīgam, jāsaprot situācija, kādā mēs esam. Un bērni arī saprot, tā kā tas sarežģījumus nerada," sacīja Talsu pamatskolas skolotāja Gita Liepājniece.

"Ir diezgan viegli piecelties," sacīja Talsu pamatskolas skolniece Elīna, kurai nu sanāk celties pusstundu agrāk.

Talsu pamatskolai rit 103. gads, un nopietna renovācija tajā nekad nav bijusi. Jau pirms dažiem gadiem būveksperti to atzinuši par fiziski novecojuši. Tagad bērni, mācoties Vandzenē, priecājas par sporta zāli un ģērbtuvēm, kas viņu skolā nav bijušas.

Tikmēr mazākie bērni izvietojušies pa dažādām vietām Talsos un mājvietu atraduši pat draudzes namā.

"Man liekas, ka būs lielāka klase, būs baltāka un nebūs nekādi caurumi sienās," sacīja Loreta, Talsu pamatskolas skolniece.

Pirms dažiem gadiem līdzīgu pieredzi jau izdzīvoja Talsu Valsts ģimnāzija. Tomēr tagad mācīties viņu iepriekš izmantotajās telpās vairs nebija iespējams, jo tās šobrīd neatbilst ugunsdrošības prasībām un citas izmanto ukraiņu bēgļi.

Mācības galvenokārt notiek vienā ēkā, atsevišķi jāmēro vien ceļš uz mūzikas nodarbībām un sportu. Paspēt varot, tik vien kā dažiem slinkums iet.

Starp vairākām ēkām jāpārvietojas arī daļai skolotāju.

"Teiksim, ja man jābrauc uz Vandzeni, kas ir tālāk nekā Talsos, tad pa to laiku varu kaut ko palasīt, pagatavoties," sacīja Talsu pamatskolas skolotāja Linda Mikule.

Talsu pamatskolā septembrī mācības uzsāka gandrīz 280 skolēnu, taču šobrīd renovācijas dēļ neliels skaits izglītības iestādi mainījuši.

"Tā īsti nav izpauduši to iemeslu, bet, visticamāk, tā varētu būt šī neērtība – braukšana ar autobusu no Talsiem uz Vandzeni un no Vandzenes atpakaļ uz Talsiem," atzina Talsu pamatskolas direktore Dina Bičule.

Pašā Talsu pamatskolā šobrīd gan valda klusums, un remontdarbi tajā varētu sākties tikai nākamnedēļ. Atgriezties savā skolā audzēkņiem vajadzētu tieši pēc gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti