Dienas ziņas

Vajadzīgi valsts aizsardzības mācības skolotāji

Dienas ziņas

Ugunsgrēkā "Olainfarm" viens cilvēks gājis bojā

Talsu pašvaldība palielina sev algas

Talsu domes vadība un deputāti ievērojami palielinājuši savas algas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Talsu novada dome lēmusi tās vadībai un deputātiem ievērojami palielināt algas. Pēc administratīvi teritoriālās reformas novads kļuvis lielāks, attiecīgi arī darba būs vairāk – tā algu palielinājumu pamatojuši deputāti. Par šo lēmumu opozīcijas deputāti ir neizpratnē. Pagaidām gan atalgojuma palielinājums nav gaidāms citiem pašvaldību darbiniekiem, šo jautājumu dome varētu izskatīt decembrī.

Šonedēļ pieņemtais Talsu novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikums paredz būtiski pārskatīt koeficientus, pēc kuriem tiek noteikta pašvaldības vadības un deputātu alga. 

Saskaņā ar šo lēmumu no nākamā gada janvāra Talsu novada domes priekšsēdētājai Sandrai Pētersonei (Nacionālā apvienība) atalgojums pieaugs no pašreizējiem 2420 uz 3732 eiro jeb par 54%. Tas ir maksimālais likumā pieļaujamais apmērs domes priekšsēdētājam. 

Domes priekšsēdētājas vietniekiem Aldim Pinkenam (“Jaunā Vienotība”) un Andim Astrātovam (“Talsu novada attīstībai”) atalgojums pieaugs no 2140 eiro līdz 3281 eiro jeb par 53%. 

Taču visvairāk alga tiks palielināta domes komiteju vadītājiem – no 453,25 eiro līdz 2499,2 eiro, kas ir palielinājums pat par 451%. 

Tikmēr ierindas deputātiem alga pieaugs no 441 eiro līdz 661,5 eiro.

Pēc šī lēmuma algu izmaksai no pašvaldības budžeta būs nepieciešams par 151 000 eiro gadā vairāk nekā līdz šim. Talsu domes priekšsēdētāja uzsvēra – pašvaldības atalgojums neesot ticis pārskatīts kopš 2013. gada un talsenieki pēdējā laikā bijuši mazāk atalgoti nekā viņu kolēģi kaimiņu pašvaldībās.  

“Šobrīd mēs esam apvienojušies četri novadi un darba apjoms ir daudz lielāks, šī intensitāte ir daudz lielāka. Es arī domāju, ka arī vadības līmenī jāsaņem adekvāts atalgojums,” norādīja Pētersone.

Runājot par vairākkārtīgu algas palielinājumu komiteju vadītājiem, Pētersone skaidroja, ka šobrīd viņu atalgojums tiek rēķināts pēc nostrādātajām stundām, bet turpmāk komiteju vadītājiem būšot jāstrādā pilna slodze. 

Pret domes vadības algu celšanu sēdē balsoja vienīgi opozīcijas partijas “Mēs – Talsiem un novadam” pārstāvji. Partijas pārstāvis Edgars Zelderis sacīja: “Šis palielinājums noteikti ir neatbalstāms, jo prioritāte ir darbinieki. Nevis maksimālās likmes vadībai, bet tieši darbinieki. Par tiem mums neviens nevar atbildēt.” 

Talsu pašvaldībai šobrīd ir grūtības piesaistīt juristus un būvniecības speciālistus. Pētersone sola, ka atsevišķām domes darbinieku kategorijām nākamgad atlīdzība varētu palielināties pat par 30%, bet par to vēl tikšot lemts decembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti