Labrīt

Krievijas spēku militārās mācības Piedņestrā - nesaskaņotas un provokatīvas

Labrīt

Šodien Grieķija oficiāli noslēdz starptautiskās palīdzības programmu

Pirms jaunā mācību gada Talsu novadā saskaras ar skolotāju trūkumu

Talsos jaunos skolotājus cenšas vilināt ar īpašām studiju stipendijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Talsu novada skolās nākas saskarties ar skolotāju trūkumu virknē mācību priekšmetu. Lai situāciju mainītu, pašvaldība jaunos pedagogus vilina ar īpašām studiju stipendijām, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Talsu vēstis” žurnāliste Mārīte Jankelēviča.

Pirms jaunā mācību gada Talsu pusē būtisks izaicinājums ir pedagogu trūkums – visvairāk trūkst latviešu valodas, ķīmijas, fizikas, matemātikas un krievu valodas skolotāji. Novadā skolotāju trūkums ar katru gadu pieaug, jo jaunie skolotāji nepiesakās darbā.

Jankelēviča norādīja, ka jaunie skolotāji nenāk strādāt uz novadu samaksas dēļ. Par vienu slodzi tie ir 680 eiro pirms nodokļu nomaksas, savukārt tikt pie pilnas slodzes iespējams tikai lielākajās skolās. Tāpēc daudzi skolotāji strādā vairākās skolās.

Tāpat Talsu pusē skolās trūkt psihologu. “Skolēniem ļoti bieži nepieciešama izglītības psihologu palīdzība, lai atrastu motivāciju mācībām, saprastu iemeslu mācību neapmeklēšanai vai klaiņošanai. Bet diemžēl arī psihologi ir ļoti noslogoti,” pastāstīja laikraksta žurnāliste.

Meklējot situācijas risinājumus, šogad gan nav paredzēts slēgt nevienu skolu Talsu novadā. Vairākus gadus gan tiekot runāts par Talsu 2.vidusskolas filiāles – Laidzes pamatskolas – slēgšanu, un nu novada dome nolēmusi, ka, sākot ar 2019./2020.mācību gadu, to slēgs.

Tomēr, lai piesaistītu skolotājus un citus skolās trūkstošos speciālistus, Talsu novadā jau vairākus gadus izsludina konkursu jaunajiem skolotājiem, piemēram, ķīmijas, fizikas mācību priekšmetos.

Jaunieši studiju laikā var pieteikties stipendijai Talsu novada pašvaldībā, un pēc studiju beigām viņiem noteikts laiks jāstrādā kādā no novada skolām. Pašlaik šāda stipendija ir vienai krievu valodas skolotājai. Pērn stipendijas piedāvāja arī topošajiem fizikas un ķīmijas skolotājiem, tomēr uz to neviens jaunais speciālists nepieteicās.

Tāpat jaunajiem speciālistiem novadā iespējams saņemt citus labumus – tikt pie dzīvesvietas, vietas bērnudārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti