«Taksometru karos» iesaistās policija un aiztur «teritorijas dalītāju»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saistībā ar tā dēvētajiem taksometru kariem Rīgā policija aizturējusi taksometra vadītāju, kurš sabojājis citu taksometru, informēja Valsts policijā.

23.maija naktī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes policisti Vecrīgā aizturējuši 1963.gadā dzimušu taksometra vadītāju, kurš pārdūris citas firmas taksometra riepu, jo tas novietojis transportlīdzekli „svešā” teritorijā.

Par mantas tīšu bojāšanu ir sākts kriminālprocess. Šādam pārkāpumam likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Tā dēvētajos taksometru karos iesaistās gan taksisti no lieliem uzņēmumiem, gan individuālie komersanti, secina policija, apkopojot informāciju par negodīgu taksometru praksi un to konfliktiem.

Galvenais konflikta iemesls taksometru starpā ir saistīts ar teritorijas dalīšanu, kas izpaužas kā stāvvietu aizņemšana, nelaižot tajā citus taksometrus. Savstarpējās cīņās par tiesībām uz konkrētu stāvvietu tiek izmantoti gan likumīgi, gan nelikumīgi paņēmieni. Tostarp arī uzbrukumi, pārdurot transportlīdzekļa riepas.

Policija sola aktīvi sekos līdzi konfliktsituācijām, kas saistītas ar taksometriem un to vadītājiem.

Par "taksometru kariem" Rīgā tiek runāts jau vairākus gadus. Un arī policija mēģinājusi iesaistīties situācijas risināšanā, sistemātiski pārbaudot taksometrus.

Taču vēl pirms vairāk nekā gada LTV raidījums "4.studija" eksperimentā noskaidroja, ka Vecrīgā situācija aizvien nav uzlabojusies un taksisti dala teritoriju. Toreiz pat nācās pārtraukt eksperimentu, lai tas nebeigtos ar sadurtām riepām vai slimnīcas apmeklējumu.

Savukārt šogad LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka taksometru kompānijas Rīgā valstij pievienotās vērtības nodoklī ik gadu nesamaksā vismaz trīs miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti