Dienas ziņas

Ārvalstu karavīru pienesums palīdz pārdzīvot Covid krīzi

Dienas ziņas

Skolotājs Andrejs Grigorjevs: esmu sava vietā

Svētdien visā Latvijā atzīmēs Tēva dienu

Svētdien visā Latvijā atzīmēs Tēva dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Stiprs tētis ir tas, kurš prot sniegt un saņemt mīlestību, vienmēr ir pacietīgs un savaldīgs, kā arī aktīvi iesaistās bērna dzīvē – tā secināts jaunā mammamuntetiem.lv veiktā aptaujā. Tā rīkota par godu svētdien gaidāmajai Tēvu dienai. Šogad ikgadējais gājiens ierobežojumu dēļ nenotiks.

Trīs dēlu tēvs valmierietis Alberts Rokpelnis atceroties savu bērnību atzīst – skatījies uz tēvu kā paraugu, lai arī viņš ne tik daudz, cik bērnam gribētos, pavadīja laiku ar saviem dēliem. Rokpeļņu ģimenē darbi netiek dalīti – abi vecāki vienlīdzīgi iesaistās ģimenes dzīvē.

"Bieži es kaut ko mājās remontēju, būvēju, un tad puikas skatās, un viņiem arī vajag, un tad viņi paņem, es skatos, nočiepj kaut ko, kādas skrūvītes vai nagliņas, kaut kas ir pazudis. Un tad es prasu Ernestam, vidējam puikam: "Tu neesi gadījumā manu āmuru ņēmis? Nē, nē, nē, un tad es nāku uz māju – un kas tad šis ir?"" tā Rokpelnis.

Tā kā visiem trim Alberta dēliem ir diezgan liela gadu starpība, viņš atzīst, ka tēva lomas nozīmība gadu gaitā ir ļoti mainījusies. "Tēviem un vecākiem kopumā ir svarīgi sajust, sadzirdēt bērnu vēlmes, bērnu intereses, kas ir tas, kas viņus aizrauj," skaidro Rokpelnis.

Alberta sieva Liene piekrīt – tēva loma ģimenē ir nenovērtējama, un vislabāk to izjūt brīžos, kad tētis uz nedēļu vai ilgāk kaut kur aizbrauc. "Vīrs jau teica, mēs nedalām darbus, mēs nedalām dienas, mēs nedalām neko; tas, kurš var, tas dara līdz pēdējam, un, ja vajag, tad otram palīdz, cik vien var. Es domāju, ka to redz arī bērni, un viņiem veidojas priekšstats, ka nav tā, ka zeķes lāpa tikai mamma, ēst gatavo tikkai mamma," norāda Liene.

Savukārt četru meitu tēvs Raivo Sarelainens saka – reizēm bērnu audzināšanā vajag atcerēties, kāds pats esi bijis bērnībā. Tad arī pašam kā tētim ir vieglāk izprast savus bērnus. Sabiedrība par bērnu audzināšanu tagad arī vairāk atļaujas runāt un diskutēt.

"Tēvam vienmēr ir bijusi ļoti svarīga loma ģimenē. Vairāk iesaistās, vairāk arī tā informācija ir, agrāk, iespējams, ka tēviem nebija tik liela informācija pieejama," pauž četru meitu tēvs Raivo Sarelainens.

Šogad vecāku organizācija mammamuntetiem.lv rīkoja diskusiju par tēva lomu ģimenē ar vairākiem Latvijā zināmiem tēviem. Tāpat tika prezentēti arī aptaujas – “Cik stipram ir jābūt tētim?” rezultāti.

"81% no aptaujātiem uzskata, ka stiprs tētis ir tas, kurš prot sniegt un saņemt mīlestību, taču piektā daļa saka, es nemaz neprotu to pats to izrādīt. Vēl būtiski, ka aktualizējas jautājums par darba un ģimenes dzīves sabalansēšanu, un tēti saka, ka trūkst enerģijas, pārnākot mājās no darba," atzīst vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Kā citus lielākos izaicinājumus kvalitatīvai būšanai kopā ar bērnu tēvi min laika, pacietības un savaldības trūkumu, kā arī mammas un tēta atšķirīgos uzskatus bērnu audzināšanā. Mammamuntetiem.lv ar dažādām aptaujām izzina tēvu viedokli un problēmas, ar kurām tie saskaras, lai, gaidot nākamo Tēvu dienu, varētu tās aktualizēt un risināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti