Švarcu pārvēlē Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Par Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju piektdien ievēlēts ilggadējais domes vadītājs Monvīds Švarcs (JV, "Par!", Latgales partija).

Politiķis ieguva 13 klātesošu domnieku atbalstu no kopumā 19 deputātiem. 

Pēc ievēlēšanas Švarcs aicināja kolēģus atmest politiskās ambīcijas, priekšplānā izvirzot sirdsapziņu un savstarpējo cieņu. Viņš atzina, ka pēdējais gads administratīvi teritoriālās reformas, kā arī novadā pārcelto vēlēšanu dēļ bijis smags.

"Visa šī spriedze kaut kādā mērā bija pārbaudījums ne tikai politiķiem, bet arī cilvēciskajām attiecībām," sacīja domes priekšsēdētājs.

Viņš pauda nožēlu, ka, atšķirībā no iepriekšējiem trim sasaukumiem, visu domē ievēlēto sarakstu deputāti nevarēja apsēsties pie kopīga sarunu galda. Taču, ņemot vērā vēlētāju sniegto mandātu, Švarcs aicināja ieklausīties, sadzirdēt un kopīgi strādāt, lai nodrošinātu efektīvu un atklātu pašvaldības pārvaldību, attīstītu uzņēmējdarbību un sasniegtu citus mērķus.

Švarcs Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja krēslu ieņem jau 12 gadus. Šo gadu laikā domē nebija opozīcijas, taču jaunajā sasaukumā opozīcijas spēkus veidos seši "Saskaņas" partijas deputāti, savukārt koalīcijā apvienojās 13 deputāti, kas pārstāv piecas vēlēšanās uzvarējušās politiskas partijas un partiju apvienības. Lai ari iepriekšējos gados sadarbība ar "Saskaņas" pārstāvjiem ir bijusi produktīva un visus 12 gadus partijas pārstāvji ieņēma arī priekšsēdētāja vietnieka amatu, pašreizējā situācija ir izveidojusies politisku ambīciju dēļ, uzskata Švarcs.

"Saskaņa" domes priekšsēdētāja amatam virzīja citu koalīcijas pārstāvi - Kasparu Melni (ZZS). Viņš pietiekamu atbalstu neguva un arī pats balsoja pret savu kandidatūru.

"Sociāldemokrātiska partija "Saskaņa" izrāda nevēlēšanos sadarboties un šī izrādīšana jau notiek kopš priekšvēlēšanu laika. Jebkurā gadījumā, runājot ar deputātiem sēdes laikā, to vēlētāju viedoklis, intereses, kuri balsojuši par sociāldemokrātisku partiju "Saskaņa", ir jāņem vērā," teica Švarcs.

Domes priekšsēdētāja vietnieka amatam tika virzīta koalīcijas pārstāve, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka (NA, LRA), kā arī "Saskaņas" deputāte, bijusī Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova. Tāpat kā Švarcs, ar 13 balsīm "par", amatā ievēlēta Teirumnieka.

"Šajā reizē būs opozīcija un es domāju par to nav jāsatraucas tiks sadzirdēti visi iedzīvotāji, jo mūsu programmas visam partijām ir ļoti līdzīgas, manuprāt, opozīcija tas ir dzinulis attīstībai," sacīja Teirumnieka.

Viņa, uzrunājot kolēģus, pauda, ka apvienotajam novadam, kurā tagad iekļauts arī Viļānu novads, ir lielāks attīstības potenciāls.

Pārmetumus par nevēlēšanos sadarboties opozīcijas deputāti uzskata par nepamatotiem, norādot, ka tieši koalīcijas spēki ir tie, kas atsakās veidot dialogu.

Ivanova norādīja: "Es uzskatu, ka bija šis laiks atnākt jaunam cilvēkam, mēs viņu arī piedāvājam, lai būtu skats no malas un tiešām ietu Rēzeknes novads lielākai attīstībai."

Arī tas, ka uz Rēzeknes novada domes velēšanām aizgāja vien 26% procenti vēlētāju, parāda cilvēku attieksmi – neredzot pārmaiņas, viņi jūtas bezspēcīgi, tāpēc negāja vēlēt, uzskata deputāte. 

Savukārt priekšsēdētājs uzskata, ka zemo vēlētāju aktivitāti veicinājusi attālināta komunikācija ar iedzīvotājiem. "Veicot aptaujas, ko mēs katru gadu regulāri veicam iedzīvotājiem par pašvaldības darba vērtējumu, tur netiek indicēta šāda tendence, ka viņi ir vīlušies pašvaldības darbā."

KONTEKSTS:

Kā vēstīts, Rēzeknes novadā, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, kas atcēla Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam, pašvaldību vēlēšanas notika 11.septembrī un tajās "Jaunās vienotības", "Kustības Par!" un Latgales partijas apvienotais saraksts un "Saskaņa" ieguva katrs pa sešām vietām.

Vēlāk piecu sarakstu partijas, kas pašvaldību vēlēšanās ieguva 13 mandātus, vienojušās par koalīcijas izveidi. Ārpus koalīcijas palikusi tikai "Saskaņa".

Par koalīcijas izveidi vienojušies "Jaunās vienotības", "Kustības "Par!"" un Latgales partijas apvienotā saraksta, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta, "Latvijas attīstības" un Jaunās konservatīvās partijas, kā arī Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti