Panorāma

Valsts prezidents pasniedz valsts augstākos apbalvojumus

Panorāma

Panorāma

Studenti gājienā pārdomā brīvības nozīmi

Studenti gājienā valsts svētkos pārdomā brīvības nozīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Jau tradicionāli vieni no pirmajiem agri no rīta Latviju dzimšanas dienā sveica Latvijas studentu korporācijas, kas devās gājienā no Latvijas Universitātes (LU) līdz Brāļu kapiem. Šī ir ļoti sena tradīcija, kas tika atjaunota pirms 30 gadiem un rūpīgi kopta visus šos gadus.

Ar karogiem, zobeniem, puķēm un Latvijas karogu lentītēm pie krūtīm, vēl pirms plkst.8 rītā pie LU ēkas pulcējās simtiem studentu korporāciju biedru. Tradīcijas mērķis ir izrādīt cieņu tiem, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību un brīvību.

"Pirmais pasaules karš skāra arī studentus. Īpaši studentu rotu. Kas attiecīgi bija pirmā kara vienība, kas devās Cēsu kaujās. Un šis gājiens ir kā gods, ko mēs izrādām viņiem par to, ka viņi cīnījās par mūsu valsti ar pilnīgi tīru sirdsapziņu," skaidroja gājiena dalībnieks Miks.

"Šādā veidā mēs atceramies karā kritušos, kuri cīnījušies par brīvību, kuru mēs šodien varam izbaudīt un atceramies, ka tā ir privilēģija, kuru esam izcīnījuši un kuru jānosargā," norādīja gājiena dalībnieces Ilze un Everita.

Karš Ukrainā izcēlis vērtību nosargāšanas nozīmi, saka studentu korporāciju biedri.

"Šorīt emocijas ir ļoti jaukas, jo es eju jau kopš deviņdesmitajiem gadiem eju šajā gājienā. Manuprāt, mūsu kļūst arvien vairāk un vairāk. (..) Nozīme nekad nav mainījusies, bet pēdējie notikumi noteikti ir tikai pastiprinājuši pārliecību, ka arī šādā veidā jārada mūsu pārliecība un mūsu stāja," teica gājiena dalībnieks Jānis Amols.

"Šis ir daudz nozīmīgāks un daudz saviļņojošāks pasākums nekā citus gadus. Īpaši ņemot vērā kontekstu, kuru jūs minējāt. Bet sajūtas kā tādas ir palikušas. Mums šeit ir biedri, kuri korporācijā ir jau 20 -30 gadus un viņi šo sajūtu ir uzturējuši visu šo laiku," norādīja gājiena dalībnieks Edvards.

Gājiena laikā sarunu bija maz. Ātrā tempā simtiem biedru jānosoļo aptuveni astoņi kilometri līdz Brāļu kapiem.

"Brīvība nav pašsaprotama lieta. Mēs atceramies 24. februāri, kad Krievijas agresija Ukrainā centās noņemt mūsu brāļu tautai Ukrainai brīvību. Un atkal līst asinis un atkal tiek ziedotas dzīvības.

Un šodien mēs esam visi šeit kopā, stalti, vienoti, gudri un kopīgi savā apņēmībā iestāties par Latvijas neatkarību, par Latvijas brīvību," teica Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons.

LU rektors savā runā uzsvēra, ka studenti savu gatavību aizstāvēt dzimteni arī šodien pierāda ar iestāšanos Zemessardzē un atbalstu, ko sniedz Ukrainas iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti