Strupišs vēlas uzlabot tiesnešu apmācību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tiesiskuma stiprināšana valstī nav iespējama bez ciešas sadarbības starp izpildvaru un tiesu varu. Tādēļ premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) ar jaunievēlēto Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu pārrunāja nepieciešamos tieslietu sistēmas uzlabojumus.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs un premjers tikšanās laikā nonāca pie secinājuma, ka liela daļa problēmu tieslietu sistēmā rodas jau pirms tiesas procesa – sākot ar nekvalitatīviem prasības pieteikumiem un vāji izmeklētām krimināllietām.

Taču Strupišs atzina, ka arī tiesas procesu vadību varētu vēlēties kvalitatīvāku. Tādēļ nepieciešams pilnveidot tiesnešu, viņu palīgu un tiesu darbinieku izglītošanu.

“Valdības un Saeimas atbalsts būtu vajadzīgs galvenokārt, lai attīstītu tiesnešu apmācību sistēmu. Jo rodas jaunas domas, ka vajadzētu veidot pilnīgi jaunu tiesnešu apmācības sistēmu, valstij piederošu, kura būtu prognozējama un kura varētu plānot ilgtermiņā,” sacīja Strupišs.

Premjers Krišjānis Kariņš
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

Premjers valdības vārdā gatavs šādus uzlabojumus atbalstīt: “Kā valdības vadītājs es esmu gatavs virzīt jebkādu likumu vai procedurālas maiņas, kas varētu uzlabot sistēmu kopumā.”

Šī bija abu amatpersonu iepazīšanās vizīte. Strupišs Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā stājās tikai pirms divām nedēļām – 16. jūnijā, nomainot ilggadējo Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti