Strīķe neizprot Streļčenoka rīcību, ierosinot jaunu disciplinārlietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe apgalvo, ka nesaprot, par ko biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks ierosinājis discilplinārlietu, jo iepriekš viņa nepieciešamās atskaites esot nodevusi.

Strīķe pieļauj, ka lietas skatīšanas gaitā tajā tiks pievienoti vēl vairāki Streļčenoka pārmetumi, un novembra beigās viņa no darba KNAB tiks atlaista.

Izveidojušos situāciju Strīķe salīdzina ar bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Ilzes Dravenieces atlaišanu. Pret viņu šogad arī bija ierosinātas divas disciplinārlietas - pēc pirmās viņai samazināta alga, bet pēc otrās vien dažus mēnešus vēlāk viņa atbrīvota no amata.

Piektdien LTV raidījumā „Rīta Panorāma" Streļčenoks atklāja, ka lieta uzsākta par darba atskaišu neiesniegšanu. Strīķe ilgstoši neesot pildījusi pagājušā gada rīkojumu, kas visiem KNAB darbiniekiem nosaka atskaitīšanās par darbu formu, lai KNAB vadītājam būtu skaidrs, kas tiek darīts un kas darbā būtu uzlabojams. Tāpēc Streļčenokam neesot bijis priekšstata, kas ticis darīts konkrētos laika posmos. „KNAB ir ierosināta disciplinārlieta par to, ka KNAB direktora vietniece ilgstoši nav izpildījusi KNAB direktora rīkojumus. Disciplinārlieta ir ikviena valsts pārvaldes iestādes vadītāja tiesības, reaģējot uz ikvienu gadījumu, kad darbinieks nepilda savus pienākumus," saka biroja pārstāve Inta Šaboha.

Vēstīts, ka pirmā disciplinārlieta uzsākta, jo Strīķe, pildot biroja priekšnieka pienākumus, atcēla Streļčenoka rīkojumus par KNAB preses sekretāres atlaišanu pārbaudes laikā un jau minētās Dravenieces disciplināru sodīšanu, kā arī pieņēmusi darbā kādu izmeklētāju.

Šīs disciplinārlietas komisiju vada Streļčenoka vietniece Ilze Jurča, bet sastāvā ir vēl divi KNAB korupcijas novēršanas bloka darbinieki, kā arī Ģenerālprokuratūras, Valsts kancelejas un Labklājības ministrijas pārstāvji.

Savukārt jaunajā komisijā iekļautas trīs KNAB galvenās speciālistes Juridiskās un personālvadības nodaļas pārstāves Kristīnes Asares vadībā. Abu komisiju darbā Streļčenoks sola neiejaukties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti